11.06.2024, 08:45Lektura na 2 minuty

Call of Duty: Black Ops 6 jednak nie będzie zajmowało 300 GB

Activision Blizzard zdementowało wcześniejsze informacje na temat wagi Call of Duty: Black Ops 6.


Jakub „rajmund” Gańko

Call of Duty: Black Ops 6 stanowiło jeden z gwoździ ostatniego pokazu Xbox Games Showcase. Na tyle poważny, że aż doczekało się własnego segmentu, w którym poznaliśmy szczegóły na jego temat, a także byliśmy zapewniani, że będzie to duży skok jakości dla całej serii. Dopiero chwilę później dowiedzieliśmy się, że tytuł współtworzony przez Treyarch i Raven Software będzie wymagał stałego połączenia z siecią, i to nawet w przypadku ogrywania wyłącznie trybu dla jednego gracza.

Twórcy tłumaczyli tę kontrowersyjną decyzję wykorzystaniem „streamowania tekstur we wszystkich trybach gry”, co miało wpłynąć na mniejszy rozmiar gry na naszych dyskach twardych. Wszystko pięknie, ale takie tłumaczenie trochę gryzło się ze stroną Black Opsa 6 w Microsoft Storze, na której wagę produkcji szacowano na 309.85 GB. Okazało się jednak, że nie jest to do końca prawdą, a sytuację wyjaśniło samo Activision Blizzard.

Wydawca wyjaśnił na swoim Twitterze, że podana przez Microsoft waga obejmuje pełną instalację wraz z zawartością Modern Warfare 2 i 3, Warzone'em oraz wszystkich innych paczek, w tym tych językowych. Jednocześnie zapewniono, że Black Ops 6 nie będzie wymagał pobierania żadnych innych odsłon serii ani dodatkowych plików lokalizacji, więc jego rozmiar powinien być znacznie mniejszy, choć dokładne liczby poznamy dopiero bliżej premiery.

A ta przewidziana jest niezmiennie na 17 października i obejmie takie platformy, jak PC, PlayStation 4 i 5, a także na Xboksy One oraz Series X/S. Call of Duty: Black Ops 6 będzie również od razu dostępne w Game Passie.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1885

Obserwujących9
Brak okładki
Call of Duty: Black Ops 6
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
-
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Call of Duty: Black Ops 6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze