52
24.04.2012, 21:51Lektura na 2 minuty

Call of Duty: Black Ops 2 - tajemniczy film sugeruje akcję osadzoną w bliskiej przyszłości [WIDEO]

Do sieci trafi tajemniczy film, który najprawdopodobniej związany jest z Call of Duty: Black Ops 2. Wynika z niego, że akcja gry może zostać osadzona w niedalekiej… przyszłości!


Piotrek66

Na rosyjskim profilu FPS Russia na YouTube, na którym publikowane są filmy z Dmitri’yem Potapoffem strzelającym z różnych broni pojawił się film odsyłajacy do oficjalnej strony serii Call of Duty. Widzimy na nim prezentację prototypowego quadratora (helikoptera z czterema wirnikami) połączonego z bronią maszynową, który pełni rolę futurystycznego drona.

Na koniec nagrania Potapoff stwierdził:


Wygląda na to, że przyszłość będzie zabawna, ale jeśli nie chcecie czekać 15 lat na tą broń, moi przyjaciele powiedzieli mi, że ta zabawka może znaleźć się w nowym Call of Duty.


Powyższa wypowiedź sugeruje, że – wbrew naszym oczekiwaniom – Call of Duty: Black Ops 2 będzie osadzone w niedalekiej przyszłości, a nie w czasach zimnej wojny. Może to mieć sens – pamiętajmy, że pierwszy Black Ops był kontynuacją World at War osadzonego w okresie II wojny światowej. Całkiem możliwe, że w nowej odsłonie czeka nas kolejny przeskok w czasie.

Ponadto wśród słów kluczowych opisujących nagranie nalazły się takie hasła, jak „black ops”, „zombie poker party”, „tacitus”, „t-shirt” oraz „Tacitus t-shirt”.

O ile pierwsze dwa hasła nie budzą raczej wątpliwości, o tyle gorzej jest z „tacitusem”. Tacyt to senator i historyk z Imperium Rzymskiego żyjący w latach 56-117. W jednej ze swoich książek wspomina o zaćmieniu słońca, które miało miejsce 27 września 14 roku. Ponoć żołnierze Cesarstwa uznali to zjawisko za „zły omen”. Nie wiadomo niestety w jaki sposób postać Tacyta miałaby nawiązywać do Call of Duty: Black Ops 2, ale całkiem możliwe, że będzie to po prostu nazwa jednej z głównych operacji w grze. W komentarzach pod tym newsem nasz czytelnik RedKing zwrócił jednak uwagę, że zaćmienie słońca może być powiązane... z premierą nowego CoD-a. Najblizsze zaćmienie ma odbyć się bowiem we wtorek, 13 listopada, a jest to prawdopodobny dzień debiutu najnowszej gry Treyarchu.

Sam film znajdziecie poniżej:

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze