18.01.2024, 16:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Bulwark: Falconeer Chronicles to nowy city builder twórcy The Falconeer

Gra studia Wired Productions zadebiutuje w marcu, a już dziś możemy zobaczyć 30-minutowy gameplay.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Bulwark to spin–off gry Tomasa Sali o tytule The Falconeer, która ukazała się w 2020 roku. Podczas gdy poprzedni tytuł studia skupiał się na walkach powietrznych pomiędzy wielkimi ptakami, Bulwark skupia się na rozbudowie i obronie fortecy. Teraz w sieci pojawił się 30-minutowy gameplay. 

Na filmie zobaczyć możemy fragment trybu kampanii, a także samouczek przedstawiający niektóre z bardziej oryginalnych funkcji gry. Przykładowo system zasobów nie opiera się na liczbie robotników, których można przypisać do konkretnego zadania, a na odległości, jaką te zasoby muszą przebyć do miejsca docelowego. Uwagę przykuwa również uproszczony interfejs i automatyzacja obecna w grze. Według Thomasa Sali mikrozarządzanie nie będzie najmniejszym problemem w Falconeer Chronicles.


Żadnych konwencjonalnych elementów sterujących. Jeden przycisk do tworzenia krajobrazu, drugi do poruszania się. W miarę jak będziesz budować wieże i mury, ludzie zaczną ożywiać świat gry. Sztuka polega na ciągłym budowaniu. Na początku może to być mylące, a nawet przytłaczające, ale brak możliwości popełnienia błędów powinien was uspokoić.


Tomas Sala
Bulwark: Falconeer Chronicles

Już 30 stycznia na Steamie zostanie opublikowane demo, w którym będziemy mogli rozegrać jeden kompletny scenariusz. Pełna wersja Bulwark: Falconeer Chronicles ukaże się 26 marca na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboksach One i Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów403

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze