3
13.09.2023, 06:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Broken Roads: Erpeg w stylu klasycznego Fallouta z datą premiery

Jeszcze w tym roku odwiedzimy postapokaliptyczne pustkowia Australii. Nawet nie chcę zgadywać, jakiej wielkości będą wtedy tamtejsze pająki.

Czasy izometrycznych erpegów się skończyły, a jak gry drużynowe, to tylko w kooperacji. Prawda, czy fałsz? Jeszcze niedawno powiedziałbym, że powoli staje się to prawdą. Potem wyszedł Baldur’s Gate 3, zgarniając u nas jedyną słuszną ocenę i właściwie z miejsca podbijając rynek. Mało? Jagged Alliance 3 po 20 latach przywrócił życie klasykowi, co szczegółowo opisał Smuggler w swojej recenzji, a developerzy zachęceni sukcesem wypuścili demko, do sprawdzenia którego gorąco zachęcam i ja.

Broken Roads, czerpiące pełnymi garściami z dorobku izometrycznych erpegów, w szczególności z klasycznych Falloutów (aczkolwiek nie tylko), być może niedługo dołączy do niespodziewanych, ale zapewne o wiele mniejszych sukcesów tego roku. Gra jest debiutem australijskiego Drop Bear Bytes i zabiera nas do postapokaliptycznej ojczyzny developerów, chwaląc się naciskiem na rozbudowany system dialogów i wyborów moralnych, wpływających na wiele elementów rozgrywki – inspiracje Disco Elysium widać jak na dłoni.

Widzieliśmy już kilka krótkich zwiastunów Broken Roads, a twórcy właśnie udostępnili kolejny – zdradzając jednocześnie datę premiery:

Broken Roads wyjdzie 14 listopada tego roku na pecetach oraz Xboksach Series X|S oraz Xboksach One. Polecam przejrzeć kanał na YouTube studia Drop Bear Bytes, gdzie publikowane są od jakiegoś czasu utwory ze ścieżki dźwiękowej do gry – nic odkrywczego, ale jeśli lubicie klimatyczny ambient, to powinno wam się spodobać.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów961

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze