1
7.11.2023, 08:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Bloodborne może doczekać się ekranizacji

Za scenariusz filmowej adaptacji Bloodborne miałby odpowiadać scenarzysta „Shreka Forever”.


Jakub „rajmund” Gańko

Wszyscy wiemy, jak od lat kończy się plotkowanie o remasterze lub portach Bloodborne na PC, więc tym razem przyjrzyjmy się doniesieniom z nieco innej beczki. Jak donosi serwis Comic Book, Sony może szykować ekranizację słynnej gry FromSoftware, która do dziś pozostaje tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4 i nie doczekała się nawet najmniejszej łatki na potrzeby PS5. Źródłem tych wieści jest Patreon informatora ukrywającego się pod pseudonimem DanielRPK, który już nieraz okazywał się wiarygodnym źródłem informacji.


Filmowy Bloodborne miałby opowiadać o losach Łowcy w gotyckim, inspirowanym epoką wiktoriańską mieście Yharnam, którego mieszkańcy zostali dotknięci chorobą krwi zamieniającą ich w przerażające bestie. Poszukując źródła zarazy, postać poznawałaby tajemnice tego świata oraz walczyła z potworami.


Nie ma w tym opisie nic nadzwyczajnego: dokładnie tak wyglądała już sama gra. Nie znamy żadnych szczegółów dotyczących obsady czy nawet reżysera filmowego Bloodborne, ale za jego scenariusz miałby odpowiadać Darren Lemke („Shrek Forever”, „Jack: Pogromca olbrzymów” czy „Gęsia skórka”). Na producenta obrazu wyznaczono ponoć Lorenza Di Bonaventurę („1408”, „Transformers”, „Constantine”). Chyba nie muszę dodawać, że nie mamy nawet orientacyjnego pojęcia, kiedy taka ekranizacja miałaby trafić do kin?

Oczywiście nie jest to na razie żadna potwierdzona informacja, więc nie ma co sobie robić wielkich nadziei. Biorąc jednak pod uwagę, że Sony w ostatnich latach próbuje przenieść na wielki (i ten nieco mniejszy) ekran całe multum swoich marek, myślę, że są całkiem spore szanse na to, że projekt ekranizacji Bloodborne dojdzie któregoś dnia do skutku. W końcu serial „Twisted Metal” też wydawał się jeszcze do niedawna mało prawdopodobny. Na razie jednak pozostaje nam czekać na Bloodborne Kart.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1771

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze