15
12.08.2021, 08:32Lektura na 1 minutę

Blizzard: Z firmy znikają reżyser Diablo 4 i dwóch innych weteranów

Oficjalnych powodów odejścia nie podano.


Witold Tłuchowski

Activision Blizzard od momentu trafienia do sądu pozwu o dyskryminację i molestowanie nieustannie pozostaje w ogniu krytyki. Powodem jest nie tylko fakt, że w firmie od lat dochodziło do takich sytuacji i nie podejmowano realnych prób, by temu zaradzić, ale także reakcja spółki na oskarżenia. Dopiero protesty pracowników doprowadziły do przeprosin Bobby'ego Koticka i zniknięcia z WoW-a nawiązań do oskarżanego o napastowanie współpracowniczek developera.

To jednak był dopiero początek kryzysu. Krótko później ze stanowiska prezesa Blizzarda ustąpił J. Allen Brack, a ze wspierania e-sportowych imprez zaczęli się wycofywać sponsorzy. Teraz dowiedzieliśmy się o odejściu ze studia kolejnych jego weteranów.

Blizzard potwierdził, że reżyser Diablo IV Luis Barriga, główny projektant poziomów Jesse McCree* oraz projektant WoW-a Jonathan LeCraft od wczoraj nie pracują w firmie. Cała trójka była zatrudniona w Zamieci od 2005/2006.

Oficjalnych powodów odejścia nie podano, ale źródła Kotaku wskazują, że na pewno mają związek ze wspomnianym pozwem i sytuacją w studiu. W świetle braku jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie nie wydaje się te, by developerzy opuścili Blizzard z własnej woli.

*Tak, to od jego nazwiska pochodzi nazwa postaci w Overwatchu.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze