5.04.2024, 14:45Lektura na 2 minuty

Blizzard wyjaśnia, dlaczego zrezygnował z testów w WoW Classic

Nowości Sezonu Odkryć w World of Warcraft Classic mają według Blizzarda pozostawać tajemnicą, dopóki nie wejdą do gry. Stąd zdecydowano się nie wprowadzać ich na serwery testowe.

Wczoraj wystartowała kolejna, trzecia już faza Sezonu Odkryć w World of Warcraft Classic. Wraz z nim w grze pojawiły się między innymi: nowe runy, wydarzenie PvE Nightmare Incursions oraz rajd Sunken Temple. W standardowym WoW-ie nowości uprzednio testowane są na Publicznych Serwerach Testowych (PST) dostępnych dla graczy. Pozwala to wyeliminować wszelkiego rodzaju błędy przed ich oficjalnym wejściem na właściwe serwery. Rzecz jednak ma się inaczej w przypadku wersji klasycznej gry.

Jak wyjaśniał zastępca dyrektora produkcji World of Warcraft Classic, Clayton Stone, w wideo przedstawiającym trzecią fazę Sezonu Odkryć, nie będzie ona dostępna na PST. Udzielił on wywiadu dla PC Gamera, w którym wyjaśniał powody takiej decyzji.


Myślę, że cały nasz zespół był bardzo szczęśliwy z powodu braku PST. To była radykalna zmiana. Utrzymanie tego poziomu tajemniczości w Sezonie Odkryć z każdą kolejną fazą sprawiło, że w jednym momencie cała baza graczy zbiera się i doświadcza czegoś świeżego razem w tym samym czasie.


Ciężko nie przyznać słuszności słowom Stone’a – w końcu to ma być Sezon Odkryć, a po upublicznieniu zmian dla na serwerach testowych eliminuje się całą niespodziankę. Choć z tym podejściem wiąże się zasadnicza wada – nie można przetestować nowej zawartości na sporej liczbie graczy przed jej oficjalnym wyjściem. Choć w tej kwestii Stone jest dość spokojny:


Jestem bardzo szczęśliwy, że nadal jesteśmy w stanie to wdrożyć [nowości bez testów – dop. red.], a zespół w szybkim tempie odpowiedzieć na pojawiające się problemy. Wprowadziliśmy bardzo szybko usprawnienia poprawiające doświadczenie gracza oraz naprawiające niektóre problemy techniczne, które rzeczywiście pojawiają się wtedy, gdy wypuszczamy [zawartość – dop. red.] dla całego świata.


Sezon Odkryć rozpoczął się 30 listopada ubiegłego roku i zakładał w sumie 4 fazy. Data rozpoczęcia się ostatniej z nich nie jest znana, lecz można założyć, że rozpocznie się latem tego roku. Poprzednie fazy jak dotąd trwały około dwa miesiące.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze