10.04.2024, 08:45Lektura na 1 minutę

Bethesda zdradziła, ile zarobiło The Elder Scrolls Online

Sieciowe Tamriel osiągnęło sukces i nie zamierza się zatrzymywać.

ZeniMax świętuje w tym roku dziesiąte urodziny swojego najpopularniejszego sieciowego tytułu, jakim jest The Elder Scrolls Online. Z tej okazji do końca marca można było odebrać DLC Orsinium, do 9 kwietnia mieliśmy okazję rozegrać darmowy weekend, a do premiery powoli szykuje się rozszerzenie Gold Road. Wypuszczenie dodatku zaplanowane jest na 3 czerwca.

W wywiadzie dla serwisu GamesRadar reżyser tytułu, Matt Firor, wyjawił, ile łącznie zarobiła gra tworzona przez Bethesdę. Kwota ma oscylować wokół dwóch miliardów dolarów. 


Myślę, że te dwa miliardy doskonale pokazują zaangażowanie ZeniMaksa oraz graczy. To ogromny sukces i kochamy pracować nad tą produkcją. 


Matt Firor

Starsi wyjadacze gier sieciowych mogą kojarzyć Matta Firora jako jednego z designerów Dark Age of Camelot, kultowej i do dzisiaj żywej gry MMORPG, opierającej się na wielkich wojnach pomiędzy graczami. 

Firor zwrócił również uwagę na to, że pomimo popularności takich tytułów jak Fortnite czy Rocket League, w cieniu dostępne są świetne alternatywy, które osiągają sukces, tak jak The Elder Scrolls Online. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów396

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze