23.02.2024, 09:00Lektura na 2 minuty

Baldur's Gate 3: Twórcy pracują nad oficjalnym wsparciem modów

Larian Studios ogłosiło, że pracuje nad oficjalną obsługą modów do Baldur’s Gate’a 3.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Dyrektor ds. wydawniczych Lariana, Michael Douse, rozwiał wątpliwości społeczności moderskiej, ogłaszając, że studio pracuje nad obsługą modów, które mają działać na wszystkich platformach. Oczekuje się, że aktualizacja zostanie wydana jeszcze w tym roku.

Społeczność moderska trzeciego Baldura borykała się z brakiem wsparcia jeszcze zanim gra opuściła wczesny dostęp. Moderom trudno jest stale pracować nad problemami, które są powodowane przez publikowanie przez Lariana kolejnych oficjalnych aktualizacji gry. Istnieje wiele modów do Baldur’s Gate’a 3, w tym takie, które po prostu wprowadzają rozwiązania poprawiające funkcjonalność gry (takie jak zwiększanie lub zmniejszanie liczby powiadomień), a także takie, które przykładowo pozwalają graczom na większą ingerencję w wygląd postaci.

Według WombatMedic, starszej specjalistki ds. społeczności udzielającej się na oficjalnym kanale Discorda studia, programiści pracowali nad narzędziami moderskimi już od jakiegoś czasu. Będzie to jednak długi proces, a Wombat twierdzi, że gracze powinni spodziewać się, iż Larian udostępni narzędzia wraz z kolejną dużą łatką. Pojawi się ona najprawdopodobniej „za kilka miesięcy”.


Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy tak aktywną społeczność modującą. Chcemy w dalszym ciągu zapewniać najlepsze możliwe wrażenia, dlatego często aktualizujemy grę, chociaż nieuchronnie oznacza to, że każda nowa łatka lub poprawka może stać się niekompatybilna z twoimi ulubionymi modami. Wiemy, że to jest do bani. Wiemy, że chcecie dalej bawić się modami – chcemy to naprawić.


WombatMedic

Pracowniczka sprecyzowała, czego konkretnie dotyczyć ma wsparcie w zakresie modowania, które ma zaoferować Larian Studios. 


Wspólnie z właścicielami platform pracujemy nad urzeczywistnieniem tego i tworzymy zespół, który będzie wspierał selekcję modów. Naszym celem jest zaoferowanie wsparcia w zakresie modowania takich rzeczy jak: klasy postaci, interfejs użytkownika, personalizacja, zaklęcia oraz inne zasoby i mechaniki gry.


WombatMedic

Baldur’s Gate 3 jest dostępny na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów219

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze