13.02.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

Baldur’s Gate 3: Szef Lariana dziękuje za pół miliona recenzji na Steamie

Założyciel Larian Studios, Swen Vincke, podziękował za wszystkie opinie, jakie pojawiły się na Steamie, i chętnie pogawędziłby z wami o waszych przygodach.

Nie da się ukryć, że Baldur’s Gate 3 wziął ubiegły rok szturmem, zdobywając całą tonę pochwał niemalże ze wszystkich stron – zarówno od graczy, jak i recenzentów. Na Steamie gra studia Larian ma obecnie przytłaczająco pozytywne recenzje, ale przytłaczająca może być też sama ich liczba. Opinią o trzecim Baldurze zdecydowało się podzielić na platformie Valve już aż pół miliona graczy. Swen Vincke, założyciel i CEO Larian Studios, postanowił z tej okazji podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się napisać taką recenzję.


Dziękuję wam! Pół miliona to naprawdę duża liczba. Chciałbym móc zebrać was wszystkich w jednym miejscu, uścisnąć wasze dłonie i pogadać o przygodach, jakie mieliście. Choć nie możemy tego zrobić, to samo czytanie tych recenzji było czystą przyjemnością.


Warto tu dodać, że właściwie gra Lariana zebrała już ponad 560 tys. recenzji, a Steam po prostu nie uwzględnia graczy, którzy zaopatrzyli się w tytuł nie bezpośrednio na platformie Valve, a zrobili to na przykład za pośrednictwem kodów. Baldur’s Gate 3 dołącza tym samym do zaszczytnego grona najchętniej recenzowanych gier na Steamie. Według Steam250 dzieło belgijskiego studia plasuje się aktualnie na 25. pozycji, za takimi tytułami jak War Thunder (599 tys. recenzji), Destiny 2 (582 tys.) czy Warframe (568 tys.).

Mimo że liczba recenzji trzeciego Baldura jest naprawdę ogromna, to raczej nie powinno to nikogo za bardzo dziwić. Mowa tu w końcu o produkcji, która okazała się absolutnym fenomenem, a nagrodzenie jej tytułem gry roku na The Game Awards dla wielu było po prostu formalnością. Możemy się więc spodziewać, że liczba recenzji graczy będzie wciąż rosnąć w zawrotnym tempie, a Baldur wskoczy niedługo na jeszcze wyższe miejsce na liście najchętniej ocenianych gier.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów148

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze