17.02.2024, 16:00Lektura na 2 minuty

Baldur's Gate 3: Nowe pocałunki, kac i animacje w aktualizacji nr 6

Baldur's Gate 3 otrzymuje nową łatkę oznaczoną numerem 6.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Baldur's Gate 3 wyszedł z wczesnego dostępu, ale wciąż otrzymuje aktualizacje usprawniające dalej grę. Osoby, które zaczynają rozgrywkę obecnie, nie doświadczą już między innymi braku oznaczenia, kto jest twoim avatarem, braku możliwości wybrania kilku przedmiotów naraz, nieobecności lustra czy innych uciążliwych przywar tego pokaźnego erpega.

Patch numer 6, czyli wersja 4.1.1.4763283, ukazał się wczoraj i przybliża dzieło Larian Studios do doskonałości.


Pocałunków szał

Z okazji Walentynek łatka wprowadza przebudowane animacje pocałunków. Sposobów na zbliżenie się z drugą połówką jest teraz więcej i losują się za każdym razem. Jeśli chodzi o poprawki wizualne, usprawnienia dotyczą głównie wysokich postaci. Tzw. peak gamingu.

Zejdźmy na ziemię. Kilkoro naszych towarzyszy podróży ma teraz nowe animacje w obozie. Zajmą się m.in. gotowaniem, polerowaniem ostrza czy goleniem się.

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3

Usprawniono dialogi tak, że kiedy przez przypadek zamiast naszej postaci odezwie się członek naszej drużyny, będziemy mogli subtelnie przekierować uwagę na nas. Przyda się m.in. wtedy, kiedy mainujemy bohaterów z wysoką charyzmą!

I jeszcze jedna rzecz, która przykuła moją uwagę. Jeśli zanocujemy z wykorzystaniem tylko alkoholu (za co jest osiągnięcie swoją drogą) otrzymamy kaca na dziesięć tur. Tak jak pisałem, peak gamingu.


Lista zmian

Całą listę, w tym górę drobnych poprawek, znajdziecie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze