2
11.06.2024, 12:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Avowed: Widok TPP i mechanizm obozu na 30-minutowym gameplayu

Obsidian zaprezentował 30-minutowy gameplay z Avowed. Fanów erpegów czeka prawdziwa uczta.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Ostatnie dni to wysyp nowych materiałów z Avowed – nie dość, że gracze czekający na najnowszą produkcję Obsidianu mieli okazję zobaczyć świetny zwiastun, który został zaprezentowany na Xbox Games Showcase, to jeszcze twórcy przez przypadek ujawnili potencjalną datę premiery erpega. Oczekiwanie na debiut tytułu jest jeszcze trudniejsze po obejrzeniu najnowszego, 30-minutowego gameplayu, który opublikowano na kanale Xboksa. Wiele wskazuje na to, że Obsidian po raz kolejny udowodni, że, jak mało kto, potrafi tworzyć genialne gry RPG.

Z nagrania można wyciągnąć kilka interesujących wniosków. Po pierwsze w Avowed, podobnie jak w serii The Elder Scrolls, będzie można korzystać z widoku zza pleców bohatera. The Outer Worlds i Cyberpunk 2077 pokazały, że nie każdy lubi doświadczać współczesnych erpegów korzystając z widoku pierwszoosobowego – fajnie, że Obsidian daje graczom wybór. Po drugie, Avowed idzie śladem Baldur’s Gate’a 3 – w grze rozbijemy obóz, w którym nie tylko porozmawiamy z towarzyszami, ale i m.in. ulepszymy ekwipunek. Najnowszy gameplay potwierdza również, że w trakcje trwania przygody będzie możliwe resetowanie umiejętności postaci, a ulepszenia ekwipunku będą miały wpływ nie tylko na statystyki przedmiotów, ale także na słyszane odgłosy i wyświetlane animacje.

Przecieki IGN-u sugerują, że Avowed zadebiutuje 12 listopada, ale rozsądniej będzie poczekać na oficjalne potwierdzenie daty premiery. Gra trafi na pecety oraz Xboksy Series X/S oraz będzie dostępna do ogrania w Game Passie.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów358

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze