16
22.06.2024, 17:15Lektura na 3 minuty

Avowed będzie jak The Outer Worlds. Twórcy unikają porównań ze Skyrimem

Reżyserka gry przyrównała Avowed do The Outer Worlds, ale w kwestii fabuły wskazała zupełnie inny tytuł.

Jeszcze rok temu gra nie była nawet w wersji alfa, zresztą gameplaye ze stycznia nie napawały wielkim optymizmem, a mówimy przecież o grze, która ma mieć premierę jeszcze w tym roku – w plotkach pojawiła się nawet konkretna data. Avowed, czyli kolejna produkcja Obsidianu, oparta została na solidnych podstawach, łącząc stare z nowym: będzie to erpeg akcji, korzystający z dobrodziejstw Unreal Engine’u 5, osadzony w świecie znanym z Pillars of Eternity, jednej z poprzednich gier studia. Nie trzeba sprawdzać „Pillarsów”, by zrozumieć Avowed, ale gorąco polecam to zrobić, bo to świetne gry.

Mimo sypania kolejnymi zwiastunami Obsidian nie radzi sobie z dotarciem do graczy i konkretnym wyjaśnieniem tego, czym tak naprawdę Avowed jest. W okresie wzmożonego zainteresowania Falloutem za sprawą zbliżającego się wówczas serialu, rzecz porównywano do Fallouta: New Vegas, odżegnując się od korelacji ze Skyrimem. W wywiadzie opublikowanym w ostatnich dniach dokładnie ta sama osoba, reżyserka Avowed, wskazuje już nieco inny kierunek:


Myślę, że najlepszym porównaniem jest The Outer Worlds. To daje bardziej jasny obraz w kwestii zakresu gry, jej projektu i układu. Avowed posiada otwierające się w trakcie rozgrywki strefy, a nie jedną, gigantyczną mapę. W kwestii struktury narracji oraz zadań także najbliżej grze do The Outer Worlds.


Carrie Patel, reżyserka Avowed

Kiedy kosmiczny erpeg Obsidianu zadebiutował, wiele osób porównywało go do Fallouta, tylko zrobionego w nowym świecie i realiach. Mimo tego rozstrzał pomiędzy tymi produkcjami jest dosyć duży, więc jeśli na przestrzeni pół roku reżyserka wskazuje tak różne porównania, zaczynam się martwić o strukturę całości… Historia w Avowed to już z kolei zupełnie inna para kaloszy:


Pod względem tonu historii, najłatwiej porównać Avowed do Pillars of Eternity 2: Deadfire, w którym znajdziemy przyziemną, polityczną opowieść, a głębiej dziwaczne, ezoteryczne wątki. Będzie wiele elementów poważnych, ale znajdzie się także miejsce na przełamanie ich beztroską, zatem nie porównałabym tego do The Outer Worlds.


Carrie Patel, reżyserka Avowed

Ciągle nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Obsidian sporo ryzykuje… A może inaczej: zaryzykował ze stworzeniem dużych projektów, czyli Avowed oraz The Outer Worlds 2 przy okazji przejęcia przez Microsoft. Niby powstające równolegle Grounded wyszło dobrze, Pentiment tym bardziej nie ma się czego wstydzić, ale to były projekty o dużo mniejszej skali i tworzone w krótszym czasie. Obym nie wykrakał i byle do tegorocznej premiery Avowed na pecetach, Xboksach Series X|S oraz w Game Passie.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze