57
4.10.2011, 20:32Lektura na 2 minuty

Apple zapowiada iPhone 4S, Epic Games zapowiada Infinity Blade II

Wokół konferencji Apple, która odbyła się dziś wieczorem, krążyło wiele plotek. Najwięcej mówiło się o piątej wersji iPhone. Tymczasem iPhone 5 nie został zapowiedziany, za to przedstawiono iPhone 4S - ulepszoną odsłonę czwartej generacji znanego smartfona.


Adam „Adzior” Saczko

Wygląd iPhone 4S w odniesieniu do bazowej "czwórki" nie zmieni się, różnić się za to będzie osiągami. Nowy procesor A5 i - co najważniejsze - dwurdzeniowa karta graficzna pozwoli na renderowanie grafiki siedmiokrotnie szybciej, niż poprzednia wersja. Możliwości techniczne zaprezentowano na przykładzie zwiastuna Infinity Blade II

Gra pojawi się na AppStore 1 grudnia, i oprócz świetnej oprawy będzie zawierać nowy sieciowy tryb Clash Mob, w którym będziemy grupować się z innymi graczami i wypełniać misje nagradzane rzadkimi przedmiotami.

Ponadto iPhone 4S będzie posiadał usprawnioną antenę, możliwość szybszego pobierania plików, aparat o rozdzielczości 8 megapikseli oraz poprawione przetwarzanie obrazu. Ponadto funkcja kamery pozwoli nagrywać filmy w rodziałce 1080p.

Ciekawie prezentuje się aplikacja Siri, pozwalająca sterować telefonem za pomocą głosu. Wystarczy powiedzieć "Siri, znajdź mi restaurację w Paryżu" albo "Siri, pokaż jutrzejszą pogodę", a program wykona nasze polecenia. Oczywiście, jeśli wypowiemy je po angielsku.

Japońska strona Apple zapowiedziała (choć informacja już zniknęła), że nowy smartfon pojawi się na rynku 14 października. Z kolei 12 października firma udostępni system iOS w wersji 5.0, który m.in. zintegruje iPhone z Twitterem i wprowadzi nowe opcje komunikacji między urządzeniami - w tym iPadami. Odświeżona też będzie platforma Game Center (obecnie ciesząca się bazą 67 milionów graczy), w której znajdzie się m.in. opcja przechowywania save'ów w "chmurze".

Za wielką wodą ceny w ofercie z dwuletnią umową wyniosą 199 dolarów (około 660 złotych) za wersję z 16-gigowym dyskiem, 299 dolarów (około 992 złote) za 32 GB i 399 dolarów (około 1324 złote) za 64 GB.

Redaktor
Adam „Adzior” Saczko

Od lat gram, piszę, gadam i robię gry. W efekcie gadam o grach popisowo zrobionych. Zagraj w Unavowed.

Wpisów2882

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze