12.04.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

Apple szykuje nową generację czipów skupionych na AI

Układy mają trafić do iMaców i MacBooków, których debiut prognozowany jest na końcówkę bieżącego roku i początek przyszłego.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Wedle doniesień Bloomberga, Apple szykuje się do odświeżenia całej linii swojego sprzętu i wzbogacenia Maców o nowy układ M4, który to ma sobie świetnie radzić z działaniami uwzględniającymi wykorzystanie sztucznej inteligencji.


Apple M4

Komputery z nowymi czipami na pokładzie mają zadebiutować na przełomie 2024 i 2025 roku, a układy M4 trafią nie tylko do stacjonarnych iMaców, ale i do MacBooków Pro – zarówno tych low, jak i high-endowych.

Plotki wskazują na to, że oficjalna zapowiedź komputerów z czipami M4 może nastąpić na wydarzeniu Worldwide Developers Conference (WWDC), które będzie miało miejsce w dniach 10-14 czerwca. Wtedy też kalifornijska korporacja ma rzucić nieco światła na swoje plany co do sztucznej inteligencji (o których wspomina regularnie już od bitych kilku miesięcy, mimo braku konkretnych informacji) oraz zapowiedzieć istotne zmiany w systemie iOS.

Jak zauważyła redakcja Reutersa, ostatnimi czasy Maci nie mogą poszczycić się ogromną popularnością wśród nabywców, a sprzedaż komputerów sygnowanych logiem nadgryzionego jabłka w ubiegłym roku fiskalnym (zakończonym we wrześniu) spadła o 27%. Wychodzi więc na to, że Apple będzie musiało się naprawdę napocić, aby ponownie przekonać klientów do swoich produktów, a próba nadgonienia konkurencji na polu wydajności i wsparcia dla sztucznej inteligencji zdaje się być słusznym podejściem.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów907

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze