8.02.2024, 11:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Apple rozważa stworzenie składanych iPhone'ów

Wedle przecieków, za które odpowiada „zaznajomiona z tematem osoba”, nawet jeśli składane iPhone'y pojawią się na rynku, to przyjdzie nam na nie jeszcze poczekać.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Tytułowe iPhone'y mają składać się poziomo, a nie pionowo, w związku z czym przypominać mają smartfony pokroju Oppo Find N2 Flip, a nie te w stylu Samsung Galaxy Z Fold 5. Niemniej premiera nowego modelu telefonów Apple nie jest niczym pewnym. Jak podaje źródło, urządzenia są obecnie we wstępnej fazie rozwoju i niewykluczone, że dalsze prace nam nimi zostaną zarzucone na rzecz bardziej bezpiecznego pomysłu.


Składany iPhone

Oczywiście szansa na to, że składanym iPhone'om uda się zadebiutować, wciąż istnieje. Jednak nawet w przypadku, gdy gigant z Cupertino się na to zdecyduje, to smartfony takie na sklepowych półkach pojawią się najwcześniej w 2025 roku, a prawdopodobnie jeszcze później.

Wraz z informacją o „nowości” ze stajni Apple, do sieci przedostała się lista wyzwań i bolączek, jakim czoła musieli (i prawdopodobnie wciąż muszą) stawić projektanci kalifornijskiego przedsiębiorstwa. Wedle zawartych na niej informacji, smartfony były zbyt grube po złożeniu, „złamanie” w połowie ekranu było zarówno widoczne, jak i odczuwalne podczas korzystania ze sprzętu, zawias sprawiał, że telefon nie był w stanie leżeć płasko na stole lub biurko i, jakby tego było mało, urządzenie aktualnie nie należy do najbardziej wytrzymałych i można je bez trudności zniszczyć. Oczywiście nie trzeba wspominać o tym, że za składanego iPhone'a przyszłoby nam zapłacić więcej, niż za standardowy odpowiednik.

Premiera iPhone'ów 15 miała miejsce już kilka miesięcy temu, nic więc dziwnego, że Apple próbuje swoich sił w odświeżeniu formuły i opracowaniu smartfona, który rzeczywiście będzie w stanie wyróżnić się na tle swoich prekursorów. Co więcej, składane iPhone'y nie są jedynym projektem, który obecnie zaprząta głowy inżynierów z korporacji pod wodzą Tima Cooka. Inna plotka wskazuje na to, że Apple nie porzuciło swoich planów odnośnie do autonomicznego samochodu, aczkolwiek jego specyfika uległa drobnym zmianom na przestrzeni minionych lat.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów813

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze