1
29.05.2024, 12:00Lektura na 2 minuty

Activision wygrało w sądzie z twórcami cheatów do Call of Duty

EngineOwning musi wypłacić dodatkowe 15 milionów dolarów kary i oddać domenę Activision Blizzard.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

EngineOwning to najprawdopodobniej najbardziej prominentny dostarczyciel oprogramowania do oszukiwania w grach sieciowych. Activision Blizzard zaskarżyło w zeszłym roku właścicieli portalu (w związku z Overwatchem i Call of Duty) i udało imu się ugrać nakaz wypłaty 3 milionów dolarów odszkodowania.

Na tym się jednak nie skończyło, bo Activision Blizzard postanowiło dać przykład i wycisnąć znacznie więcej. Sąd zarządził, że domena EngineOwning zostanie przejęta przez wydawcę Call of Duty, a co więcej: właściciele muszą zapłacić dodatkowe 15 milionów dolarów odszkodowania, w które wliczone są również koszty sądowe. 

W dokumentacji sądowej widnieje, że nielegalne oprogramowanie zostało pobrane ponad 72 tysiące razy. Oprócz cheatów do Call of Duty i Overwatcha można było znaleźć tam narzędzia do oszukiwania w Counter-Strike’a czy Battlefielda. 

Activision to moloch, z którym trudno wywalczyć cokolwiek w sądzie. Wyjątkiem jest m.in. artysta, którego model koncepcyjny morderczego psiaka w mundurze trafił do Call of Duty. Activision ostatecznie przeprosiło, co można nazwać naprawdę sporym zaskoczeniem. 

Jakiś czas temu Bungie zmagało się z podobnym problemem i wygrało w sądzie z twórcami cheatów do Destiny 2. Był to najprawdopodobniej pierwszy raz, kiedy potraktowano taką działalność jako pogwałcenie praw autorskich firmy. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo pulpy i przegląda wszystko, co związane z dinozaurami. Więcej znajdziecie na jego Instagramie – chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów524

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze