25.04.2019, 10:25Lektura na 4 minuty

Acer z nowymi notebookami do gier Nitro 7 i zmodernizowaną serią Nitro 5

Nowy laptop do gier Nitro 7 zwraca uwagą swoją elegancką metalową konstrukcją o grubości 19,9 mm ze stosunkiem ekran do obudowy wynoszącym 78 procent oraz możliwością do 7 godzin pracy na baterii. Zarówno Nitro 7, jak i Nitro 5 wykorzystują procesory Intel Core 9. generacji.


Informacja prasowa

Nowe laptopy do gier Nitro 7 i Nitro 5 pokazały, że wysoka jakość grania nie musi dużo kosztować.


– mówi James Lin,  dyrektor generalny działu notebooków, IT Products Business, Acer Inc.


Nitro 7. Efektowna metalowa obudowa
Nowy Nitro 7 od firmy Acer przeznaczony jest dla okazjonalnych graczy szukających tego, co najlepsze zarówno pod względem designu, jak i wydajności. Posiada całkowicie nową elegancką metalową obudowę o grubości zaledwie 19,9 mm. 15,6-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości doskonale oddaje naturalne kolory z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz czasem rekacji wynoszącym 3 ms.

Nitro 7 został wyposażony w procesor Intel Core 9. generacji oraz najnowsze układy graficzne NVIDIA. Posiada również dwa gniazda dla dysków SSD M.2 Gen 3x4 PCIe z technologią NVMe na RAID 0 oraz do 32GB pamięci RAM DDR4 i twardy dysk HDD o pojemności do 2TB.


Nitro 5. Nowa wersja
Zmodernizowany Nitro 5 został wyposażony w wyświetlacz Full HD IPS w wersji 17,3 cala z wąską ramką lub 15,6 cala ze stosunkiem ekranu do obudowy wynoszącym 80 procent.

Nitro 5 łączy w sobie procesor 9-ej generacji Intel Core, najnowsze układy graficzne NVIDIA, dwa dyski SSD M.2 Gen 3 x4 PCIe wykorzystujące technologię NVMe na RAID 0 oraz do 32GB pamięci RAM DDR4. Bezproblemowy streaming dzięki karcie Gigabit Wi-Fi 5 wykorzystującej technologie 2x2 MU-MIMO. Użytkownicy mogą również podłączać wspomagające gadżety dzięki portom HDMI 2.0, USB Typu C 3.2 Gen 1 i wielu innych.


Chłodzenie w Nitro 7 i Nitro 5
Oba laptopy Nitro 7 i Nitro 5 wyposażone są w podwójne wentylatory, technologię Acer CoolBoost oraz podwójny wylot powietrza, który utrzymuje niską temperaturę Nitro 7 nawet w trakcie najdłuższych rozgrywek. Funkcja CoolBoost zwiększa prędkość wentylatora o 10 procent oraz chłodzenie procesora i układu graficznego o 9 procent w porównaniu z trybem automatycznym.


Sterowanie klawiszami skrótów dzięki aplikacji NitroSense
Użytkownicy mogą monitorować i zarządzać pracą laptopów Nitro 7 i Nitro 5 dzięki aplikacji NitroSense, którą można uruchomić za pomocą klawisza skrótu.

Po włączeniu użytkownicy mogą od razu zobaczyć temperaturę podzespołów, wydajność ładowania oraz zużycie energii. Umożliwia także monitorowanie prędkości wentylatora i zmienianie jej w czasie rzeczywistym, dzięki czemu gracze mogą dostosować ich prędkość i ustawić chłodzenie na maksimum, gdy to naprawdę potrzebne.

Dodatkowo użytkownicy mogą skonfigurować plan zasilania, aby uzyskać optymalne wykorzystanie energii w różnych scenariuszach lub dostęp do sześciu trybów dźwiękowych Acer TrueHarmony™, włączanie i wyłączanie funkcji klawiszy trwałych oraz funkcję LCD Overdrive zmniejszając czas odpowiedzi wyświetlacza do 3ms.


Postaw granie na pierwszym miejscu dzięki karcie Killer Ethernet
Zarówno Nitro 7 i Nitro 5 wykorzystują kartę Killer Ethernet E2500. Ogólna wydajność została poprawiona o 25 procent w przypadku korzystania z pojedynczej aplikacji oraz ponad 10-krotnie przy korzystaniu z wielu programów. Sterownik Killer automatycznie wykrywa strumienie gier, wideo i chatów, aby zapewniać priorytetowo przepustowość.

W przypadku wybrania trybu Auto optymalizator sieci Acer jest w stanie zaszeregować programy o wysokich wymaganiach, tym samym znacznie ograniczając problemy z łącznością. Alternatywnie użytkownicy mogą sami ustalić priorytetowe programy, zmieniać przepustowość przypisaną do poszczególnych aplikacji, a nawet blokować niektóre z nich, dostosowując połączenie do jak najlepszego działania.


Najwyższej klasy dźwięk Nitro 
Nowy Nitro 7 oraz zmodernizowany Nitro 5 weszły na kolejny poziom pod względem jakości dźwięku, zapewniając graczom prawdziwie wielowymiarowe wrażenie dzięki wykorzystaniu technologii optymalizacji dźwięku MaxxAudio. Funkcja MaxxBass w inteligenty sposób podbija niskie tony. MaxxDialog inteligentnie podbija mowę, pozwalając oddzielić dialogi w grach od muzyki i efektów dźwiękowych. Jednocześnie funkcja MaxxVolume zapewnia maksymalną głośność i czystość dźwięku, bez żadnych zniekształceń, uwypuklając nawet najmniejsze różnice dźwiękowe w każdej grze. 


Nitro Stream
Usługa Acer Nitro Stream to dedykowane rozwiązanie PSPC, typu plug and play, umożliwiające indywidualny streaming dla gier na komputery PC i konsole. 

Użytkownicy mogą korzystać z tego bezproblemowego rozwiązania, aby uzyskać streaming w jakości Full HD, udostępniać rozgrywkę i wchodzić w interakcję ze znajomymi oraz społecznością graczy, dzięki zintegrowanym rozwiązaniom sprzętowym i programowym, stworzonym od podstaw na potrzeby livestreamingu.


Cena i dostępność w Polsce
Nowa wersja Nitro 5 będzie dostępny w Polsce od maja w cenie od 3 899 zł.

Nowy Nitro 7 będzie dostępny w Polsce od czerwca w cenie od 4 899 zł.

 

Redakcja cdaction.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji prasowych i artykułów sponsorowanych.


Redaktor
Informacja prasowa
Wpisów637

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze