Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMiędzynarodowy Związek Niań protestuje przeciwko achievementowi z Dante´s Inferno

mon niedziela, 25 października 2009, 8:47 O grach inaczej
Ciekawe, co by na to wszystko powiedziała ta niania
Ciekawe, co by na to wszystko powiedziała ta niania

Przyznajcie, tego się nie spodziewaliście - czytać na CDA o nianiach?! Jednak okazja się nadarzyła, a to w związku z achievementem 'Bad Nanny' z Dante's Inferno, o którym niedawno pisaliśmy. Pamiętacie? Tak, ten z zabijaniem dzieci.

Międzynarodowy Związek Niań (International Nanny Association) wydał oficjalne oświadczenie w sprawie wspomnianego achievementu: "INA jest przeciwne grom wideo, które promują i zachęcają graczy do 'zabijania' dzieci, nawet jeśli ma to miejsce w świecie fantastycznym. W naszej opinii taki typ gry może promować przemoc wobec dzieci. Nazwa tego trofeum lub achievementu, 'Bad Nanny' [Zła Niania], jest obraźliwa dla naszego związku biorąc pod uwagę, iż staramy się promować i edukować społeczeństwo w zakresie bezinteresownej pracy niań na rzecz wsparcia rodzin poprzez zapewnienie wysokiej jakości opieki nad dziećmi w domu". Związek podjął nawet pewne działania w sprawie 'Bad Nanny' (poza oficjalnym oświadczeniem), wysyłając skargę do ESRB (Entertainment Software Ratings Board, zajmujące się klasyfikacją wiekową gier w USA). ESRB odpowiedziało, że nie zajmuje się cenzurą gier, a jedynie oceną ich treści i nadaniem im odpowiedniej katgorii wiekowej.

Początkowo sprawa wydawało się nieco... podejrzana - niektórzy zastanawiali się, czy owa organizacja nie została zatrudniona przez EA, producenta i wydawcę gry, w celu zrobienia wokół Dante's Inferno medialnego zamieszania a tym samym nieco pokrętnej promocji. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że EA ma już na swoim koncie 'event' związany z wynajęciem aktorów, którzy wcielili się w role chrześcijan oburzonych obrazoburczością Dante's Inferno i urządzili udawaną pikietę na targach E3.

Dzięki serwisowi G4 okazało się jednak, iż protest Międzynarodowego Związku Niań nie jest akcją ustawioną przez EA. Pod tym adresem znaleźć można wywiad z Susan Tokayer, prezes organizacji, która wyjaśnia, jak nianie dowiedziały się o achievemencie (przez Google Alerts!) oraz potwierdziła prawdziwe i szczere intencje Związku Niań dotyczących kontrowersyjnego achievementu 'Bad Nanny'.

Burza w szklance wody? A achievment 'Bad Nanny' ma się jak na razie dobrze i protesty puszcza mimo uszu, podczas gdy EA zaciera rączki i cieszy się zapewne z rozgłosu. Brawo!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 11 stycznia 2010, 23:06   ManuelCzaszka

Aż się człowiek zastanawia: czy im płacą za te bzdurne protesty napędzające machinę promocji Inferno?

czwartek, 29 października 2009, 12:20   Jaczuro

Prowadzą taki bojkot, jakby każdy kto teraz zagra w Assasins Creeda 2 miałby od razu nabrać podejrzliwości do włochów, bo w grze prowadzą intrygi... Nosz ludzie... O zabijaniu niemców w 95% strzelanek osadzonych w reliach 2 wojny nie wspomnę..

czwartek, 29 października 2009, 12:16   Jaczuro

A za inne achievementy w dziesiątkach gier sie nie czepiają... Np. 100 kills in 5 sec. Albo 200. Że się każdą z takich gier organizacja praw człowieka nie zajęła... A przecież zabijani mężczyźni mogli być ojcami! A kobiety mogły być w ciąży! Zresztą, siekanka to siekanka, nieważne kogo się w nich morduje. Normalny człowiek wie, że to fikcja i nie będzie wyrabiał sobie opinii o jakiejś organizacji, społeczności czy narodowości na podstawie gry czy achievementów...

wtorek, 27 października 2009, 11:38   tirek96

Ciągle robią skandale wokół tego Di ja już se je odpuściłem bo ,,Mamusia po zagraniu nabierze złego nawyku" :)

poniedziałek, 26 października 2009, 20:02   UncleKaNe

Doskonała promocja dla DI. Za free.

poniedziałek, 26 października 2009, 17:13   YoSSariaN61

ZUO - pejoratywna onomatopeja nekroflistycznie deklasująca poczynania DOBRA

poniedziałek, 26 października 2009, 14:31   KB1

Te ZUO to dla jaj

poniedziałek, 26 października 2009, 12:05   sarius123

Protestują a same by z chęcią takiego bachora z superniani zaszlachtowały.

niedziela, 25 października 2009, 22:17   Janek91728

Mcrr a co ty myślałeś? One tylko takie dzieci znają jak w dante&039;s inferno. To chyba jasne, że na codzień opiekują się przegniłymi, zaropiałymi, fioletowymi, martwymi, demonicznymi, dziećmi z ostrzami zamiast rąk. Protestują bo wiedzą, że te pociechy chcą się tylko z graczem pobawić... Nie opublikowano natomiast skali zgonów wśród niań więc...

niedziela, 25 października 2009, 20:50   Mcrr

"W naszej opinii taki typ gry może promować przemoc wobec dzieci"
Czyli oni myślą, że taki achivement powstał, żeby promować przemoc wobec dzieci? Taak... twórcy z EA na pewno właśnie po to go stworzyli...

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
1

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z