Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Total War: Warhammer III – Rzut oka na Wielkie Imperium Kataju [WIDEO]

hraboll wtorek, 14 września 2021, 17:01 News
PC

Gratka dla fanów uniwersum.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Creative Assembly przygotowało materiały prezentujące Wielkie Imperium Kataju. Wprawdzie próżno szukać tu rzeczywistego pokazu rozgrywki, ale i tak jest to coś wartego waszej uwagi. Wszak to pierwszy raz, kiedy wielbiciele figurkowego pierwowzoru widzą w akcji rzeczoną frakcję. A zatem czas na klimatyczny zwiastun oraz solidną porcję oficjalnych szczegółów:

Legendarni lordowie

Wielki Kataj to jedna z najstarszych i najpotężniejszych cywilizacji w świecie Warhammera. Nie zmieniła się niemal w ogóle od tysięcy lat. Rządzą nią dzieci Niebiańskiego Smoczego Cesarza, pradawne i potężne istoty, zdolne przybierać ludzką postać i władające tajemniczymi dziedzinami magii, znanymi jako Yin i Yang.

Miao Ying, Smoczyca Burz, rządzi Północnym Katajem i dowodzi armiami Wielkiego Bastionu. Zimna i zdystansowana, od stuleci włada północnymi prowincjami po tym, jak jej ojciec, Niebiański Smoczy Cesarz, powierzył jej ich obronę.

Zhao Ming, Żelazny Smok, rządzi Zachodnim Katajem i Podniebną Drogą, która ciągnie się aż do Gór Lamentu. Zaprawiony w bojach wojownik z kresów, Żelazny Smok, strzeże zachodnich rubieży cesarstwa i trzyma w ryzach pustynne klany, mimo że inne Smoki kwestionują czasem poczytalność swojego brata.

Styl gry rasy:

Jeśli Kataj miałby zostać opisany jednym słowem, byłaby to „harmonia". Smoki z Kataju, a wraz z nimi ich armie, to istoty porządku, które pragną równowagi wszechrzeczy. Dotyczy to również sposobu, w jaki toczą wojny.

Armie Smoczego Cesarza są z natury defensywne i dążą do utrzymywania pozycji i osłabiania sił wroga zdeterminowaną obroną i siłą ognia. Kluczowym elementem tego stylu walki jest upewnienie się, że armia działa jak pojedynczy, efektywny organizm. Im dłużej armie będą w stanie utrzymać harmonię na polu bitwy, tym większe premie odblokują.

Skład armii

Machina wojenna Kataju, jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie narodów Starego Świata, jest w stanie powołać do istnienia olbrzymią liczbę bezlitosnych i śmiercionośnych jednostek. Trzon armii stanowią wyszkoleni do perfekcji żołnierze, tacy jak niepowstrzymani Nefrytowi Wojownicy czy elitarna Niebiańska Smocza Straż, zaś niszczycielskie wsparcie potrafią zapewnić Terakotowi Strażnicy, misternie wykonany Kompas Wojenny Wu-Xing i nieziemscy Jeźdźcy na Jadeitowych Longmach.

Premiera Total War:Warhammer III została przesunięta na początek przyszłego roku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 15 września 2021, 13:35   Ormir
Znowu Warhamer blla :p
środa, 15 września 2021, 0:38   Maciejka01
@MeatOrb Nie ma ich tam. Jest tylko YIN I YANG. I nie, nie wspominaj o tej aborcji jaką był End Times.
wtorek, 14 września 2021, 19:59   MeatOrb
Heh, nie przypominam sobie, żeby w Cathayu służyli Earth-benderzy ;) Fajnie będzie odtworzyć kampanię z End-times, kiedy Grimgor zrobi tam wjazd i rozniesie wszystko na 4 wiatry.
wtorek, 14 września 2021, 19:42   lAtarenl
A o tym, że był też reveal innej frakcji w tym trailerze? Brak tego, a dodatkowo thumbnail Kislevu, leniwie :P

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Total War: Warhammer III przesunięty na 2022

News
wtorek, 14 września 2021

total-war-warhammer-iii-przesuniety-na-2022 W ramach pocieszenia twórcy już niedługo zaprezentują jednak frakcję Kataju.

Komentarzy:
7

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z