Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Platige Image i Movie Games stworzą trzy gangsterskie gry AA

Witold środa, 7 kwietnia 2021, 9:51 News

Więcej szczegółów usłyszeć mamy już wkrótce.

Platige Image przedstawiać nikomu nie trzeba, w końcu od czasu „Katedry” Tomasza Bagińskiego jest w swojej dziedzinie synonimem jakości i profesjonalizmu. Gracze zresztą z twórczością warszawskiej firmy są świetnie zaznajomieni: przez lata studio stworzyło przecież dziesiątki przeróżnych zwiastunów (w tym rzecz jasna Wiedźminów, choć ostatnio efekty ich pracy wiedzieliśmy w trailerze Outriders), a także np. efekty specjalne „Wiedźmina” Netfliksa. W ostatnim czasie spółka postanowiła jednak rozszerzyć swoją działalność o tworzenie gier – zamiary te zdradzono już na początku roku, choć wtedy jeszcze szczegółów nie poznaliśmy.

W lutym Platige Image i Movie Games poinformowały o rozmowach dotyczących współpracy, wczoraj zaś w komunikacie giełdowym ogłoszono powstanie zupełnie nowego bytu: Image Games. Po kilkunastu godzinach dowiedzieliśmy się na ten temat czegoś więcej. Jak informuje Movie Games:

Wraz z Platige Image powołaliśmy Image Games! Nasze nowe studio wyprodukuje 3 gry klasy AA o tematyce gangsterskiej, osadzone w różnych okresach historii. Połączymy know-how produkcyjno-wydawniczy Movie Games z ponad 20-letnim doświadczeniem Platige Image w obszarze światowej klasy animacji oraz pracy na licencjach filmowych i serialowych.

Platige Image to nagrodzone m.in. BAFTĄ i nominacją do Oscara studio produkcji i postprodukcji. W świecie gier słynie jako twórca cinematików do gier największych wydawców świata, w tym Ubisoft i Activision. Jest też znane z realizacji efektów specjalnych, w tym do netfliksowego Wiedźmina.

Więcej o naszym wspólnym projekcie już wkrótce!

Cóż, pozostaje cierpliwie czekać.

Wśród wydawanych przez Movie Games gier są Lust from Beyond, Drug Dealer Simulator, Plane Mechanic Simulator czy niedawno zapowiedziane War Hospital.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 9 kwietnia 2021, 0:30   grk2
A właśnie dobrze, że gangsterskie. Gier w klimatach fantasy jest całe multum, za to takich, w których nie ma żadnych elementów "nadnaturalnych" (a do tego osadzonych w czasach bliższych niż dalszych), ostatnio jakby coraz mniej. Marzy się remake The Getaway lub Max Payne... Czekam z niecierpliwością na efekty pracy.
środa, 7 kwietnia 2021, 16:36   Rickerto
Ach, gangsterskie. A miałem nadzieję na jakieś low, dark fantasy z doobrym kośćcem singleplayerowego machania bronią białą. No, ale nic. Pożyjemy, pogramy.
środa, 7 kwietnia 2021, 14:33   tommy50
Byle single player.
Glupich multiplayerkow jest juz itak za duzo na rynku.
środa, 7 kwietnia 2021, 10:34   kychol11
Brzmi interesująco, oby wypaliło

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z