Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Super Smash Bros. Melee: Nintendo torpeduje organizację sieciowego turnieju

hraboll sobota, 21 listopada 2020, 13:55 News

Fani klasyka są oburzeni decyzją japońskiej korporacji.

Święto fanów klasycznej bijatyki miało w tym roku odbyć się online, a to ze względu na pandemię koronawirusa. Organizator turnieju, Big House, planował użyć aplikacji Slippi (niestandardowa wersja emulatora Dolphin), aby 19-letnie Super Smash Bros. Melee mogło działać jak gra stworzona do sieciowej zabawy. Problem polega na tym, że dla Nintendo emulacja jest tym samym, co kradzież własności intelektualnej. Japońska korporacja zgłosiła naruszenie praw autorskich, co skutkuje odwołaniem grudniowej imprezy.

Big House jest załamane postępowaniem właściciela marki Super Smash Bros. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:

Big House jest załamane, informując, że otrzymaliśmy od Nintendo of America nakaz odwołania naszego nadchodzącego wydarzenia online. Zostaliśmy poinformowani, że nie mamy pozwolenia na organizowanie lub transmitowanie wydarzenia, głównie z powodu korzystania z Slippi. Niestety dotyczy to wszystkich naszych turniejów. Jesteśmy zmuszeni do wykonania rozkazu i anulowania imprezy The Big House Online zarówno dla Super Smash Bros. Melee, jak i Super Smash Bros. Ultimate. Informacje o zwrocie poniesionych kosztów zostaną wkrótce wysłane. Przepraszamy wszystkich, których to dotyczy.

Cała sytuacja zasmuciła również fanów odwołanego przedsięwzięcia. Nintendo znalazło się w ogniu krytyki, o czym świadczą choćby poniższe wpisy na Twitterze:

W okresie izolacji społecznej prawie 19-letnia gra o nazwie Super Smash Bros. Melee łączy społeczność dziesiątek tysięcy ludzi na całym świecie. Stworzyliśmy Slippi, abyśmy mogli zagrać online w naszą ulubioną grę, ale po raz kolejny biznes grozi zniszczeniem tego, co stworzyliśmy.

Fakt, że boję się teraz coś powiedzieć, pokazuje ci, jak bardzo to zagmatwane. Poświęciliśmy tej scenie ponad 10 lat naszego życia. Kosztowało to nas krew, pot i łzy. Zrobiliśmy to wszystko, czując, że mamy tarcze strzeleckie na naszych plecach.

Nintendo będzie wykorzystywać marki, inicjatywy stworzone wysiłkiem graczy, aby promować swoje nowe gry. Firma nie tylko nie pomaga nam się rozwijać, ale także aktywnie uniemożliwia nam samodzielny rozwój.

Wszyscy moi przyjaciele, dochody i całe środki do życia są wynikiem obcowania z Super Smash Bros. Melee. Bez tej gry nie mam dosłownie nic i wiem, że nie jestem jedyny. Nintendo robi wszystko, co w ich mocy, by raz po raz zabijać naszą społeczność, kiedy ta społeczność pomogła tak wielu ludziom.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 22 listopada 2020, 22:32   erwin44
skoro prowadzą politykę skierowaną na walkę z emulatorami, to pozwalając na odbycie się turnieju byliby niekonsekwentni. normalnie to anty emu, a jeśli chodzi o reklamę marki czy wspieranie społeczności to nagle jest pozwolenie?
błąd popełnili organizatorzy - od razu trzeba było się naradzić z N, i wtedy pewnie dostaliby od nich emulator (tylko pod inną nazwą).
jestem w szoku, że zaistniała sytuacja kogokolwiek dziwi.
niedziela, 22 listopada 2020, 20:19   Zdzisiu
No to teraz idźcie grzecznie kupić konsole sony z celowo upośledzonym portem HDMI 2.1 który ie spełnia tego standardu. Gdzie gry są po 350zł z ekskluzywną cenzurą.
niedziela, 22 listopada 2020, 16:01   gimemoa
Nintendo to obecnie anty-konsumenccy buce. Ale gracze niestety są na to ślepi.
niedziela, 22 listopada 2020, 1:39   deanambrose
Zaznaczam po raz kolejny - SSM to nie bijatyka tylko gra imprezowa.
sobota, 21 listopada 2020, 19:23   Quel
Dla mnie działania Nintendo w tej sytuacji są niepojęte. Ślepo idą w zaparte. Wojna o nic w tym przypadku. Ja osobiście nie rozumiem fenomenu Nintendo.
sobota, 21 listopada 2020, 18:23   Marcus93
@zadymek Słyszałeś może o takiej grze jak FIFA :D ?
sobota, 21 listopada 2020, 16:16   Gavriel6
Nintendo ma chorą politykę odnośnie wykorzystywania i ''obróbki'' ich własności intelektualnych, do tego stopnia, że banują swoich ambasadorów marki za streamowanie ich gier https:twitter.com/StreamerBans/status/1329552144140263424
sobota, 21 listopada 2020, 16:00   damian110992
Fanboye nintendo to jedni z największych idiotów i owiec. Żydostwo 100 wręcz ze strony nintendo jak zawsze.
sobota, 21 listopada 2020, 14:49   korinogaro
Nintendo to jedna z bardziej anty-konsumenckich korporacji w gamingu w ogóle. Ale z jakiegoś powodu uchodzi im to na sucho.
sobota, 21 listopada 2020, 14:37   zadymek
Hmm, czy są na świecie fani, których firma bardziej wali w zad, a oni się cieszą?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Stąd pod koniec tego odcinka prezentuję coś ekstra.

Komentarzy:
2

Nie tam, gdzie bym się go mogła spodziewać.

Komentarzy:
6

Dla osób spoza świata gier głównym skojarzeniem z tematem polskich produkcji będzie bez wątpienia Wiedźmin. Gracze znają dużo więcej tytułów i wiedzą, jak kreatywna potrafi być nasza branża. Jednak najwięcej o sile sektora gamedev wiedzą... inwestorzy. Oni zarabiają na nim od lat.

Komentarzy:
1

Nick Waldron to jedna z tych osób, które są przez wszystkich lubiane, wszędzie ich pełno, przyjaźnią się z każdym i każdemu pomagają. Ich urok jest nieodparty, a intencje zdają się czystsze niż łza. A więc, zgodnie z prawidłami sztuki, Nick musi zginąć w strasznym wypadku.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« listopad 2020
PWŚCPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30