Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Nowe informacje na temat wymagań sprzętowych

hraboll piątek, 20 listopada 2020, 19:09 News

Gra wykorzysta możliwości kart graficznych GeForce RTX.

Zgadza się, CD Projekt Red wraca ze swoim Cyberpunkiem 2077. Zaledwie wczoraj rodzimy developer uraczył nas solidną dawką interesujących materiałów wideo, a już dziś otrzymujemy kolejne istotne informacje. Wprawdzie minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe poznaliśmy już w połowie września, lecz teraz przedstawiono szerszą gamę przykładowych konfiguracji. Jeśli choćby zastanawiacie się, czy wasz komputer udźwignie ustawienia 4K, to powinniście zerknąć na poniższą rozpiskę.

W dalszej części newsa wrzucam też filmik dotyczący wykorzystania ray tracingu (technika śledzenia promieni w czasie rzeczywistym) w Cyberpunku 2077. Ów „ficzer” graficzny został zarezerwowany dla posiadaczy naprawdę mocnych pecetów, patrz wspomniana rozpiska.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 23 listopada 2020, 11:01   panslonce
@Arlekin W opisie na stronie była wzmianka, że zwrot musi zostać zaakceptowany. Więc jeśli zdarza się komuś robić to regularnie, to w końcu tego nie zaakceptują. Ale fakt, że też nieco mnie ciekawi ten mechanizm - gog umożliwia (chyba?) pobranie instalki i granie offline, więc takie zwroty mogą być dla nich niebezpieczne. Innym sposobem jest pobranie pirata, sprawdzenie czy działa, potem odinstalowanie i kupienie legalnej wersji. Może to nieco szemrany sposób, ale raz z tego skorzystałem :P
poniedziałek, 23 listopada 2020, 10:32   Arlekin
@panslonce trochę się to wydaje zbyt piękne i musi być jakiś haczyk. Jak ktoś ma dużo czasu to 30 dni spokojnie mu wystarczy do ukończenia wątku głównego i nabicia ponad 100 godzin rozgrywki. Jakoś nie chce mi się wierzyć by przyjęli zwrot gdy praktycznie masz już całą grę ograną od deski do deski.
poniedziałek, 23 listopada 2020, 9:45   panslonce
@Arlekin @SerwusX Wydaje mi się, że lepiej sprawdzić czy działa na GOGu: 30 dni na zwrot bez względu na czas spędzony na graniu. Jestem nieco poniżej zalecanych i sam rozważam takie testowanie :)
niedziela, 22 listopada 2020, 21:32   Arlekin
@w1ntermu7e hmm nie wiem właśnie. Zastanawiam się pomiędzy corpo a chłopakiem z ulicy. Tam też powinien być intensywny początek i w mieście.
niedziela, 22 listopada 2020, 17:35   w1ntermu7e
@down to najlepiej zacznij od corpo
niedziela, 22 listopada 2020, 15:45   Arlekin
Dzięki Panowie, nie pomyślałem o tym. Nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja na steamie :D Mam tylko nadzieję, że godzina z hakiem gry wystarczy mi by obiektywnie ocenić działanie gry. Przy Wiedźminie 3 wypadło to kiepsko. Próbowałem grać na starym laptopie i w Białym Sadzie działał przyzwoicie ale w Novigradzie stał się niegrywalny. Tutaj liczę, że zdążę przejechać kawałek ruchliwą ulicą i wziąć udział w strzelaninie gdzie dużo będzie się działo. To powinno wystarczyć.
niedziela, 22 listopada 2020, 1:16   Shaddon
@Arlekin
SerwusX dobrze radzi, bo w twoim przypadku to trochę wróżenie z fusów. Osobiście obstawiałbym, że na minimalnych-średnich pograłbyś komfortowo, bo to sugerowałaby logika, ale głowy nie dam.
niedziela, 22 listopada 2020, 1:04   SerwusX
@Arlekin
Kup na steamie, wypróbuj i zwróć. Masz na to 2 tygodnie od zakupu lub 2h gry. Jak pójdzie, to kup gdzieś (taniej) w dystrybucji polskiej, jak nie pójdzie to trudno. Lepiej samemu się przekonać niż gdybać.
niedziela, 22 listopada 2020, 0:12   Arlekin
Może mi ktoś wyjaśnić czy z moim laptopem z i7 8750H, GTX 1050 4 GB, 16 GB Ram jadę na minimalnych wymaganiach po dolnej granicy, że się uruchomi ale będzie ciężko czy raczej spokojnie się w nich mieszczę lub wręcz zbliżam się do górnej granicy ocierając się o rekomendowane? Nie chciałbym wtopić 200zł żeby później się okazało, że gra mi chrupie mocno.
sobota, 21 listopada 2020, 21:45   Shaddon
@SolInvictus
Ty chyba dawno nie grałeś w GTA V, co?:)

O autorze

hraboll

Podobne newsy