Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sony: Gry „definiujące nową generację” nie zostaną wydane w najbliższych miesiącach

hraboll sobota, 21 listopada 2020, 8:32 News

Co więcej, firma zamierza jeszcze przez dłuższy czas wspierać PS4.

Next-gen japońskiego giganta zaczyna swój żywot – choć naprawdę trudno nie wspomnieć o problemach z dostępnością konsoli. Co to oznacza dla nabywców PS4? Cóż, posiadacz sprzętu poprzedniej generacji może spać spokojnie. Wszystko dlatego, że w najbliższych miesiącach i latach będziemy świadkami wielu premier cross-genowych. Tyczy się to również gier ekskluzywnych dla marki PlayStation – tj. Horizon: Forbidden West oraz Spider-Man: Miles Morales.

Dyrektor generalny działu PlayStation, Jim Ryan, potwierdził, że PS4 będzie wspierana jeszcze przez dłuższy czas. W rozmowie z TASS, rosyjską agencją prasową, padły takie oto słowa:

Na świecie jest około 114 milionów PS4, a liczba tych, którzy przenoszą się [już w początkowej fazie – dop. red] na PS5, jest niewielka. Dla nas społeczność posiadaczy PS4 pozostanie niezwykle ważna – i takie jest nasze stanowisko na rok 2020, 2021 i 2022.

Historia podpowiada, że ​​dopiero na drugim lub trzecim roku programiści wykorzystują możliwości nowej konsoli. Deweloperzy zazwyczaj potrzebują trochę czasu, aby zapoznać się ze sprzętem. Prawdopodobnie w 2022 roku zobaczycie wspaniałe rzeczy. Tak samo jak wtedy, gdy rok 2015 i 2016 był przełomowy dla poprzedniej generacji konsol. Kiedy zaczęły pojawiać się gry definiujące generację.

Nie tylko polska premiera PS5 była, delikatnie rzecz ujmując, frustrującym doświadczeniem. Naprawdę ogromna grupa osób, które miały chrapkę na rychłe rozpoczęcie przygody z next-genem Sony, narzeka na brak możliwości zakupu egzemplarza konsoli*. Przedstawiciel japońskiej firmy wyjaśnia, że przygotowania do rynkowego debiutu nowego sprzętu zostały storpedowane przez pandemię COVID-19. Już pierwsza fala zakażeń koronawirusem zakończyła tradycyjną produkcję w azjatyckich fabrykach. Pracownicy działu PlayStation mają za sobą naprawdę wyczerpujący, stresujący okres:

Myślę, że moje dwa główne odczucia to szczęście, bo wydaje się, że wszystko idzie dobrze, a po drugie ulga - zrobiliśmy to w tym niezwykłym, dziwnym i szczerze mówiąc raczej trudnym roku. Ze wszystkich rzeczy, których nauczyłem się w tym roku, jedną jest to, że nie planowałbym kolejnej dużej premiery konsoli w środku globalnej pandemii i nie polecałbym tego nikomu innemu. Było to trudne, wymagające od strony produkcji, nie mogąc nikogo sprowadzić do fabryk w Azji. Musieliśmy zdalnie poczynić wszystkie przygotowania do produkcji.

Jim Ryan zapowiedział też stworzenie konkurenta dla Xbox Game Passa.

* - Mówimy o konsolach, które nie są sprzedawane po mocno zawyżonych cenach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, PlayStation 5,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
przedwczoraj, 19:47   silvver
Nawet nie wydali patcha do GT:S na PS5 - a w styczniu obiecali, jakie to wspaniałe doznania będą na PS5 :)
poniedziałek, 23 listopada 2020, 23:11   tupolew519
no i dobrze. kupie sobie więcej czasu,żeby tą konsolę kupić dzięki temu. :)
poniedziałek, 23 listopada 2020, 14:52   fanboyfpsow
Jak już wiele razy mówiłem nowa generacja zacznie się dopiero wtedy gdy przestanie się robić gry na stare konsole, Teraz to gry wyglądają tak jak powinny wyglądać na starej gen od początku gdyby twórcy dali do nich porządne podzespoły.
poniedziałek, 23 listopada 2020, 12:38   Scumgrief
Wsparcie dla starych konsol jest zrozumiałe i sensowne pod warunkiem, że nie ucierpi na tym next-gen. W temacie gier Sony raczej można zaufać (sprzętowo... gorzej, PS5 wygląda jak chaotyczny projekt). Przejścia generacyjne nie są tym samym, co 10-15 lat temu i nie można ich w ten sposób postrzegać. A temat dostępności konsol - z lekkim rozbawieniem to obserwuję. Wystarczy odrobina cierpliwości, a nie zgnilizny i obrzucania mięsem Sony i każdego sklepu dookoła.
niedziela, 22 listopada 2020, 17:56   Pul
@ermo3
Negatywnie odnoszę się do jednej osoby, więc nie używaj liczby mnogiej.
Cytat z deanambrose, komentarz pod newsem o TGA:
,,Jak bardzo nie lubię miyazakiego i sprzedałbym mu liścia za stworzenie najgorszego podgatunku gier, tak na drugim miejscu naplułbym w twarz level designerowi z Eternala, (...)"
Poczytaj jego inne komentarze.
Nie chodzi o jego bzdurne skrajne zdanie, tylko o obrazę innych neutralnie komentujacych, chamstwo, wylewanie nienawiści, wredny sarkazm(gratuluje zgorzknienia) i wulgarność.
niedziela, 22 listopada 2020, 16:37   Scouser
Lepiej dla mnie bo czasu na granie mało, kilka gier jeszcze do rozegrania, a zważywszy na to, że mam jeszcze gry nieograne na PC to mogę spokojnie 3 lata poczekać :) Konsola i tak jest taniutka ale mam inne wydatki pilniejsze.
niedziela, 22 listopada 2020, 16:36   Scouser
Problem z nabyciem tej konsoli (ja sam nie chciałem jej nabyć ale ogólnie mówię) utwierdził mnie w przekonaniu, że Sony przegięło z niską ceną. Stawialem na dużo wyższą, a poszli w innym kierunku tylko gry sprzedawać drożej. Teraz więc nie ma odwrotu od tego by jeszcze ponad 2 lata wspierać PS4.
niedziela, 22 listopada 2020, 15:42   ermo3
@Pul to chyba tobie potrzebna jest terapia, bo wypowiedzi wskazanych przez Ciebie osób są jak najbardziej sensowne. Get out
niedziela, 22 listopada 2020, 9:39   Pul
@tommy50
przepraszam Cię, ale z Twoich komentarzy o PS5 zawsze bije jakiś kompleks klasy robotniczej (czy do niej należysz, czy nie), to wspominanie o darmowych egzemplarzach dla przedstawicieli prasy jest przerażające
@deanambrose
tobie potrzebna jest terapia
@Xellar
też tak zrobiłem, sprzedałem za 950zł (obecna cena nowego sprzętu w Polsce to 1749zł), pół dnia przygotowywałem ogłoszenie, po kilku minutach dostałem kilka zgłoszeń, sprzedałem z odbiorem osobistym po 12h mając 11 zgłoszeń
@nietrol
+1
niedziela, 22 listopada 2020, 9:09   WindsorIII
Do świąt mogliby się wyrobić, bo ludzie czekają.

O autorze

hraboll

Podobne newsy