Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITForza idzie na wojnę z nienawiścią. Bany za flagi Konfederacji czy hasła wymierzone w policję

Witold poniedziałek, 29 czerwca 2020, 15:15 News

Na serwerach gier z serii ma panować spokój.

Wydarzenia z ostatnich tygodni znacznie podgrzały temperaturę politycznego sporu – przede wszystkim w USA, ale dyskusje i protesty przeciwko rasizmowi czy politycznej brutalności rozlały się też po innych krajach. Wynikłe z tego emocje trudno opanować, co widać chociażby na różnych forach czy czatach gier online. Część z twórców postanowiła w końcu coś z tym zrobić.

Wśród nich znalazło się studio Turn 10, autorzy serii Forza. W najnowszej aktualizacji warunków użytkowania mocno zaostrzono kary za mowę nienawiści, niecenzuralne i nieprzyzwoite obrazy, akty przemocy oraz oszustwa – każdy przypadek jednej z powyższych rzeczy karany będzie teraz od razu permanentnym banem. Wśród zakazanych obrazów wyszczególniono swastyki, symbole III Rzeszy, a także banderę japońskiej marynarki wojennej używanej do 1945, która w niektórych azjatyckich krajach jest odbierana jak nazistowskie sztandary w Europie. Używanie flagi Konfederacji do ozdabiania naszych samochodów również będzie karane zawieszeniem konta. Studio wyszczególnia też kilka niedopuszczalnych haseł, w tym popularnych w Stanach skrótowców FTP (Fuck the Police) czy ACAB (All Cops Are Bastards).

Listę aktywności zakazanych pod karą bana znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 30 czerwca 2020, 22:49   ares354
Walka z rasizmem i ksenofobią, stosując nienawiść i ksenofobię, tylko lewak to wymyśli i uzna to za rozsądne. Atakowanie inne rasy, pod płaszczykiem walki z nierównością, szerząc jeszcze większą nierówność i dyskryminację. Lewica tego typu to stan umysłu, jak komunizm, nieuleczalna.
wtorek, 30 czerwca 2020, 16:11   Ziemas
@taz159357 Tylko oni mają na myśli konfederację z czasów wojny secesyjnej a nie naszą rodzimą. Swoją drogą byłoby to ostre przegięcie bo to obecnie najlepsza opcja polityczna w PL
wtorek, 30 czerwca 2020, 14:44   MasterKondi
@mapokl Akurat kraje azjatyckie mają wywalone na to, że komuś nie podoba się swastyka. Bo co mają odciąć się od tysięcy lat wierzeń i kultury bo jakiemuś pajacowi z wąsikiem spodbał się ten symbol.
Zresztą pod tym względem najzabawniejsza jest Japonia, która ma chyba najbardziej wywalone na tego typu rzeczy. U nas uważają na wszystko, żeby kogoś nie obrazić, a tam BAM, dajemy do anime mundury SS bo tak fajnie wyglądają.
wtorek, 30 czerwca 2020, 4:49   NidAaz
Ale ban za flagę konferderacji to właśnie szerzenie nienawiści bez powodu...
wtorek, 30 czerwca 2020, 1:04   Parappa
Do czego zmierza ten świat. Zakichana polityczna poprawność rujnuje wszystko
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 23:28   mapokl
@MasterKondi Tak jak swastyka jest używana w Indiach. Oczywiście wszelkiego rodzaju neonaziści, neofaszyści itd zmienią sobie symbol na kolejny np. pozłacaną łopatęm, a parę osób dostanie przypadkiem bo im się znaczek spodobał, a nie sprawdzili. Więc to taka zabawa w ganianego by udać, że coś się robi. Takie FTP zbanowali, to zaczną skracać do FP. Poszedłbym na całość i FB też zbanował.
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 22:54   MasterKondi
Hehe, tyle, że wiecie, że bandera wschodzącego słońca jest nadal używana przez japońskie siły samoobrony.
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 22:19   taz159357
@Goku07 Bo Bosak nazywany jest przez wyborców lewicy faszystą :)
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 21:35   SerwusX
A może ja lubię File Transfer Protocol, nic nikomu do tego. :D
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 21:22   Goku07
A nie to nie o tą konfederację chodzi xD

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z