Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Gamedec: Polski „growy” detektyw ubiega się o wsparcie na Kickstarterze [WIDEO]

Cursian środa, 25 marca 2020, 16:21 News
PC

Autorzy obiecują, że jego przygody będą gratką dla fanów RPG.

Ledwie wczoraj polskie Anshar Studios pochwaliło się całkiem obszernym fragmentem rozgrywki ze swego detektywistycznego RPG, a dziś w najlepsze trwa już zbiórka na Kickstarterze. W chwili, gdy to piszę, na koncie projektu spoczywa ponad 4 000 dolarów i zważywszy, że do końca akcji jeszcze grubo ponad miesiąc, osiągniecie wyznaczonych 50 000 nie powinno stanowić większego problemu.

Tytułem powinni zainteresować się fani gier fabularnych, zwłaszcza ci, którzy mają w sobie żyłkę kombinatorów. Autorzy obiecują, że każdą sprawę będzie się dało rozwiązać na rozmaite sposoby i ograniczać ma nas wyłącznie wyobraźnia i kierunek, w jakim rozwinęliśmy bohatera. Ważną decyzją będzie choćby wybór jednej z trzydziestu profesji. Ich odblokowywanie daje pewne korzyści, ale wiąże się też pewnymi obostrzeniami. Przykładowo wybór ścieżki hakera ułatwi obchodzenie zabezpieczeń, ale sprawi też, że część osób przestanie bohaterowi ufać. Inna opcja to popularny e-sportowiec. Sława ma swoje zalety, jasne: fani chętniej udzielą informacji, wproszenie się do pewnych obszarów będzie banalnie proste, ale z drugiej strony bawienie się w szpiega będzie niemożliwe: jak wtopić się w tłum, skoro wszyscy znają twoją twarz?

Podobnie jak w Disco Elysium w grze zabraknie walk, a główną atrakcją ma być wciągająca fabuła, na którą istotny wpływ mają podejmowane przez nas wybory. Przykładowo nikt nie powiedział, że mając silne dowody na to, że dana osoba popełniła przestępstwo trzeba koniecznie robić z nich użytek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ukręcić sprawie łeb, ale trzeba się wtedy liczyć z konsekwencjami. Zainteresowany z pewnością będzie nam wdzięczny i w przyszłości może odwdzięczyć się przysługą, ale tym samym przed detektywem zamkną się inne drogi. Twórcy deklarują, że nie interesuje ich robienie liniowej gry i zamierzają wprowadzić wiele rozgałęzień, które ostatecznie doprowadzą do zupełnie innych zakończeń.

Gra ma trafić na pecety pod koniec roku, a latem możemy spodziewać się wersji beta. Jeśli chcielibyście do tego czasu dowiedzieć się nieco więcej o świecie Gamedeca, powinniście zainteresować się książkami Marcina Przybyłka, na których gra jest wzorowana.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
przedwczoraj, 20:57   Komio
@Acererak wydaje mi sie ze wczesniej tego nie bylo ;)
piątek, 27 marca 2020, 19:13   Acererak
@KomioJak najbardziej, wystarczy przeczytać artykuł do końca "powinniście zainteresować się książkami Marcina Przybyłka, na których gra jest wzorowana." Gra jest osadzona w uniwersum, część światów się pojawi z książek (pierwszych dwóch). Organizacje typu V-Runners też. Ciekawi mnie czy jakoś natkniemy się na Torkila lub kogokolwiek z książek.
piątek, 27 marca 2020, 14:16   Komio
Czy ma to jakikolwiek zwiazek z ksiazkami o tym samym tytule?
czwartek, 26 marca 2020, 8:35   PabloTitan
Ciekawe to to

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Gamedec: Do ufundowania gry wystarczyło zaledwie 36 godzin

News
piątek, 27 marca 2020

gamedec-do-ufundowania-gry-wystarczylo-zaledwie-36-godzin- Teraz Polacy walczą o cele dodatkowe.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
0

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z