Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Żołnierze Kosmosu otrzymają RTS-ową adaptację [WIDEO]

Wokulski poniedziałek, 2 grudnia 2019, 22:01 News

Czy chciałbyś wiedzieć więcej?

Ach tak, Żołnierze Kosmosu. Przedziwny film, jedna z tych definicji lat .90, których nie sposób nie kochać. Napakowany akcją, żołnierzami, autorską wizją przyszłości oraz absurdalnym humorem. Do tego, obowiązkowo, obleśni przeciwnicy-pajęczaki. Wydawałoby się, że to idealny materiał na shooter lub strategię w której moglibyśmy zatopić nieco godzin, prawda? Mimo leżącego na ziemi potencjału, ostatni większy FPS próbujący zmierzyć się z tematyką filmu wyszedł w 2005 roku, zaś RTS – w 2000. Z czasem ilość graczy zmalała, a o koncepcji świat zapomniał... aż do teraz.

Developerzy legitymujący się nazwą The Aristocrates postanowili zmierzyć się z tematem ponownie. Najnowsza produkcja osadzona w uniwersum filmu powróci do korzeni egranizacji Żołnierzy. Będzie to strategia czasu rzeczywistego z elementami tower defense oraz rozmieszczania jednostek na mapie. Zadaniem gracza będzie bronienie powierzonej mu kolonii przed najazdami tłumów pajęczaków.

Twórcy obiecują rozbudowany gameplay oraz „masę dróg do rozwiązania prostego problemu – jak zabić hordy robali?”. Na nasze ręce zostanie oddana kampania utrzymana w duchu filmu. Sama rozgrywka będzie generowana dynamicznie, co sprawi że nie sposób rozegrać dwa razy tej samej gry. Nie powinno również zabraknąć wielu rodzajów jednostek oraz rozbudowanego drzewka rozwoju. 

Za publikację odpowiada Slitherine, które ma na swoim koncie gry osadzone m.in. w uniwersum Warhammera i Battlestar Galactica. Premiera została zaplanowana na 2020 rok, co przypadkowo – a może nie? – pokrywa się z dwudziestoleciem wydania wspomnianego we wstępie RTS-a noszącego podtytuł Terrain Ascendancy. Pozostaje mieć nadzieję, że nie mamy do czynienia ze skokiem na kasę a pełnoprawną, godną wspomnień graczy produkcją.

Zwiastun całości można obejrzeć poniżej:

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 3 grudnia 2019, 20:24   robin81
Ten film przykleja się do człowieka, im człowiek jest starszy tym ten film jest dojrzalszy
wtorek, 3 grudnia 2019, 20:20   robin81
Oglądałem po trzy razy każdą część
wtorek, 3 grudnia 2019, 18:42   gbaranek
Ja to nie wiedziałem nawet, że był jakiś shooter w tym uniwersum. Pamiętam tylko strategię z tymi robalami
wtorek, 3 grudnia 2019, 9:55   Bronnson
@Shaddon to nie pierwszy raz gdy krytycy krytykują, a tytuł okazuje się kultowy :p
wtorek, 3 grudnia 2019, 8:51   BIsken
Film był super, mi on zawsze się kojarzył z walką Gwardii Imperialnej i Tyranidów.
wtorek, 3 grudnia 2019, 8:40   Shaddon
@Bronnson
O ile dobrze pamiętam, to bardzo nie spodobał się większości krytyków filmowych.
wtorek, 3 grudnia 2019, 6:03   Bronnson
O ile dobrze pamiętam, demko TA było chyba nawet na płytce z CD Action. Popieram przedmówców. Fajna gra, aż szkoda że taka trochę zapomniana i obecnie chyba nie do zdobycia. A jeśli o film chodzi...to nie znam chyba ani jednej osoby, której by się nie podobał. Swoją drogą nawet dziś prezentuje się wybornie, jak na 1997. Oglądałem niedawno i prawie mi szczena opadła przy paru scenach.
wtorek, 3 grudnia 2019, 0:04   Maciejka01
Fajne, ale animacje niektóre są sztywne...może dopracują. Szkoda że Terran Ascendancy nie jest choćby na GOG.
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 23:33   Wokulski
@Gavriel6 - dziękuję za uwagę, nie miałem na celu pominięcia tego tytułu.
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 22:24   Gavriel6
Nie wiem czy umyślnie, czy ze zwykłej niewiedzy, pominąłeś ważny fakt Wokulski: że z tego uniwersum powstała już strategia, Starship Troopers: Terrain Ascendancy, bardzo dobry, według mnie, RTS na modłę Mytha, kontrola ograniczonych oddziałów w czasie rzeczywistym, więc temat nadawał się nie tylko na "tępy, brutalny shooter", strasznie tendencyjny ten news IMO.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z