Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Cyberpunk 2077: Scenariusz gry to kilka „grubych tomów”

Witold poniedziałek, 2 grudnia 2019, 13:05 News

To takie przypomnienie, jeżeli zapomnieliście, że gra będzie erpegiem.

Chociaż po nowej grze CD Projekt Red oczekujemy naprawdę wiele, chyba wszyscy zgodzimy się co jednego – musi mieć świetną historię. W końcu trzeci Wiedźmin porwał tłumy przede wszystkim swoją warstwą narracyjną (bo nikt mi nie wmówi, że sama rozgrywka wystarczyłaby do zdobycia takiej popularności), sprawiając, że szczerze zaangażowaliśmy się w misję Geralta, przywiązując się do poszczególnych postaci. Cyberpunk więc może zawieść w każdym innym aspekcie, ale nie w tym.

Nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem, iż sami developerzy są doskonale tego świadomi. Odpowiedzialny za fabułę w grze Marcin Blacha w rozmowie z INN Poland uspokoił fanów, którzy mogli w to wątpić. Przede wszystkim zaznaczył, że Cyberpunka od Wiedźmina różni skala – ten drugi skupia się na „małych ludzkich dramatach”, gdy w tym drugim świat jest jednym z bohaterów, a postaci są postawione w opozycji do niego. Stąd znajdziemy tutaj więcej postaci wewnętrznie rozdartych. Blacha wskazał za przykład m.in. więźnia, który stara się zrealizować cel swojego życia podczas jednego tylko dnia, kiedy akurat wychodzi na przepustkę.

Rzeczą, na podstawie której ocenia się wygodnie scenariusz gry, jest jego objętość. Pytanie nie jest jednak znowu takie łatwe – w końcu nie istnieje jeden dokument zawierający całość, wszystko jest rozdzielone na krótsze teksty, arkusze kalkulacyjne etc. Blacha nie podliczał jeszcze dokładnie tego wszystkiego, jedynie „starał się zorientować, z jakim rzędem wielkości ma do czynienia”. Jak mówi:

Wyszło mi, że napisaliśmy dwa grube tomy książki samych dialogów i kolejne dwa tomy komentarzy reżyserskich do nich. Tekstów, które nie zostaną nagrane, będzie drugie tyle, a słów w dokumentacji do gry nie sposób policzyć, jednak było ich mnóstwo

Nie pytajcie, co developerzy rozumieją jako „grube tomy”, ale szybka matematyka pozwala dojść do tego, iż łącznie jest ich ponad osiem. Bez wątpienia będzie więc co czytać (oraz słuchać) – i to jest chyba najważniejsze.

Cyberpunk 2077 będzie miał premierę na pecetach, PS4 i Xboksach One 16 kwietnia 2020.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 8 grudnia 2019, 16:36   LagTheKiller
Zależy co jest "dialogiem". Ja w W3 lubiłem tylko bohaterów drugoplanowych. Geralt mógł zostać niemy. Zresztą W3 był upostrzony postaciami a la partyjka gwinta i questami użyj trybu detektywistycznego by znaleźć potwora (nuuuuuuda). Ludzie zachowują się jakby pierwszy akt nie był w większości nudny a podróżowanie po Ard Miliongodzingrafikkoncepcyjnychzgniazdamiutopcow Skellige nie żarło godzin garściami.
środa, 4 grudnia 2019, 5:28   ArekJakub
Cyberpunk będzie krótszy od Wiedźmina ? Znaczy brakło im pomysłów gdzie jeszcze można wpakować jakieś pytajniki ?
wtorek, 3 grudnia 2019, 18:01   Draagnipur
Naprawdę jestem bardzo ciekawy pierwszych recenzji. Balkonik jest tak nadmuchany, że może być wielkie pier..cie. To, że CP będzie krótszy niż W3 jest dla mnie ogromną wadą, ponieważ nie przechodzę gier więcej niż raz. ME jest tu jedynym wyjątkiem. W związku z czym nie interesuje mnie, że gra za każdym razem będzie inna (serio? Jedzie mi tu czołg?). Ja dalej podtrzymuję, że w tej chwili fantasy jest w większym gazie niż SF.
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:23   cali
* Keanu Reeves chciał więcej dialogów dla jego postaci więc dostał.
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:22   cali
Wszytko co zostało spisane, potwierdza tylko premierę Cyberpunk 2.
wtorek, 3 grudnia 2019, 6:58   mrocznycyc
A ja się nie rozczaruję, bo nie mam żadnych nadmuchanych oczekiwań wobec CP. Obstawiam dobrą grę, poprawną, ale nie urzekającą jak chociażby Wiedźmin.
wtorek, 3 grudnia 2019, 0:44   Jamal
"ten drugi skupia się na „małych ludzkich dramatach”, gdy w tym drugim świat jest jednym z bohaterów"
What? To który jest który?
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 22:03   Darku22
@lastmanstanding Tylko w Outer Worlds, bardzo słabo widać decyzję wyborów. Ludzie w "OW" mają chyba sklerozę, pomagasz im spoko, zniszczysz ich miasto/iinfrastrukturę/zabijesz ludzi? odpowie Ci dwiema linijkami tekstu i dalej już znowu będzie miał z tobą sztamę. Poza tym questy są strasznie nudne, pograłem z 15h i wydawało mi się, że każde zadanie jest kopią poprzedniego, aha i po 10h miałem 100% retoryki i wygrywałem wszystkie rozmowy, troche to słabe.
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 19:35   _Rincewind
"Lovelyy" [głosem Valeery the Hollow z Hearthstone]
poniedziałek, 2 grudnia 2019, 17:40   deanambrose
Ostatnio coś było, że CP będzie znacznie krótszy od Wieśka, ale będzie bardziej rozbudowany pod względem różnych ścieżek także nie ma czego się obawiać.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W 1997 czterech erpegowych pasjonatów z niemieckiego Essen znudziło się pracą nad symulatorami ekonomicznymi. Już od roku szlifowali pomysł na trójwymiarowe RPG fantasy pod tytułem Orpheus i uznali, że najwyższy czas powołać wizję gry do życia. Dziś ich Orfeusza zna chyba każdy polski gracz, choć pod nieco inną nazwą.

Komentarzy:
11

Myśl na dziś: Najpotężniejszą organizacją świata są idioci. Wszędzie mają swoich ludzi.

Komentarzy:
0

Zamarzyło się wam kiedyś Eve Online z mieczami, muszkietami i magią? To świetnie się składa, bo tak chyba najkrócej można opisać nadchodzącego MMORPG Amazon Game Studios.

Komentarzy:
3

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z