Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

P.T. odtworzone w Dreams [WIDEO]

Witold wtorek, 22 stycznia 2019, 10:12 News
Silent Hills
Silent Hills

Fanowskich rimejków dema Silent Hills było już kilka, ale to jest chyba najbardziej nietypowe.

Gracze wyraźnie nie chcą pozwolić umrzeć świetnemu horrorowi Hideo Kojimy. Tytuł, który znienacka zaatakował nas latem 2014, stał się szybko hitem, a fikcyjne studio 7780s znalazło się na ustach całej branży (mimo że ludzie dość szybko zorientowali się, że za grą tak naprawdę stoi ktoś dużo sławniejszy). Niestety w wyniku przerwania prac nad Silent Hills ucierpiało również jego demo/interaktywny trailer. Po roku obecności na PS Store produkcja zniknęła z oficjalnej dystrybucji, pozostając tylko na twardych dyskach konsol szczęśliwców, którzy ją wcześniej ściągnęli. Niedawno pisaliśmy o śmiałym projekcie, w ramach którego całe P.T. zostało odtworzone w najnowszej wersji Unreal Engine (notabene twórca portu usunął już go z internetu). Nie był to ani pierwszy fanowski remake gry, ani – jak widać – nie ostatni.

Tym razem sprawa jest o tyle ciekawa, że horror ten został odtworzony w becie nadchodzącego Dreams. Exclusive na PS4 autorstwa Media Molecule, twórców m.in. LittleBigPlanet, ma być sandboksem stawiającym na kreatywność grających. Dostaną oni narzędzia do tworzenia i dzielenia się własną twórczością, z którą potem będą mogli obcować wszyscy posiadacze gry. Dreams wydaje się dawać spore możliwości – przykładem jest poniższe krótkie wideo prezentujące fragment remake'u.

Na powyższego tweeta zareagował jeden z twórców Dreams, zachwalając pracę twórcy (jest nim ktoś inny niż autor wideo) i jednocześnie prosząc o usunięcie filmu w związku z obowiązującą użytkowników bety umową poufności. Obecne testy gry potrwają do 4 lutego, premiera na PS4 odbędzie się zaś w bliżej nieokreślonym terminie w 2019.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 23 stycznia 2019, 8:48   1wariat1
@Mooras z tego co pamiętam - było i to całkiem dawno temu;)
wtorek, 22 stycznia 2019, 21:55   Moooras
A było PT w Minecrafcie?
wtorek, 22 stycznia 2019, 12:17   d3xt3r3k
Trochę mi to wygląda jakby to była wersja na PSVR przeznaczona. Grafika taka jak na PSVR no i ten napis żeby nacisnąć i przytrzymać "OPTIONS" aby wycentrować obraz.
wtorek, 22 stycznia 2019, 11:52   Dantes
Konami przez swoje kretyńskie decyzje samo się wykańcza o Sillent Hill prawie nikt nie pamiętam dzięki fanom seria mogła żyć dalej w następnej kolejności zapomnienie czeka serie Metal Gear Solid, nic tylko patrzyć jak znikną z rynku gier.

O autorze

Witold

Podobne newsy

Unreal PT: P.T. odtworzone na Unreal Enginie po raz kolejny [WIDEO]

News
sobota, 5 stycznia 2019

unreal-pt-pt-odtworzone-na-unreal-enginie-po-raz-kolejny-wideo Dodatkowo dodano obsługę VR, więc wizja zawału stała się bardziej realna. 

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

To topowy model GeForce’a RTX 2080 w ofercie MSI, a wyróżnia się nie tylko rozbudowanym systemem podświetlania. I całe szczęście, bo RGB nie każdego przecież interesuje.

Komentarzy:
22

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
59

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z