Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

P.T. odtworzone w Dreams [WIDEO]

Witold wtorek, 22 stycznia 2019, 10:12 News
Silent Hills
Silent Hills

Fanowskich rimejków dema Silent Hills było już kilka, ale to jest chyba najbardziej nietypowe.

Gracze wyraźnie nie chcą pozwolić umrzeć świetnemu horrorowi Hideo Kojimy. Tytuł, który znienacka zaatakował nas latem 2014, stał się szybko hitem, a fikcyjne studio 7780s znalazło się na ustach całej branży (mimo że ludzie dość szybko zorientowali się, że za grą tak naprawdę stoi ktoś dużo sławniejszy). Niestety w wyniku przerwania prac nad Silent Hills ucierpiało również jego demo/interaktywny trailer. Po roku obecności na PS Store produkcja zniknęła z oficjalnej dystrybucji, pozostając tylko na twardych dyskach konsol szczęśliwców, którzy ją wcześniej ściągnęli. Niedawno pisaliśmy o śmiałym projekcie, w ramach którego całe P.T. zostało odtworzone w najnowszej wersji Unreal Engine (notabene twórca portu usunął już go z internetu). Nie był to ani pierwszy fanowski remake gry, ani – jak widać – nie ostatni.

Tym razem sprawa jest o tyle ciekawa, że horror ten został odtworzony w becie nadchodzącego Dreams. Exclusive na PS4 autorstwa Media Molecule, twórców m.in. LittleBigPlanet, ma być sandboksem stawiającym na kreatywność grających. Dostaną oni narzędzia do tworzenia i dzielenia się własną twórczością, z którą potem będą mogli obcować wszyscy posiadacze gry. Dreams wydaje się dawać spore możliwości – przykładem jest poniższe krótkie wideo prezentujące fragment remake'u.

Na powyższego tweeta zareagował jeden z twórców Dreams, zachwalając pracę twórcy (jest nim ktoś inny niż autor wideo) i jednocześnie prosząc o usunięcie filmu w związku z obowiązującą użytkowników bety umową poufności. Obecne testy gry potrwają do 4 lutego, premiera na PS4 odbędzie się zaś w bliżej nieokreślonym terminie w 2019.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 23 stycznia 2019, 8:48   1wariat1
@Mooras z tego co pamiętam - było i to całkiem dawno temu;)
wtorek, 22 stycznia 2019, 21:55   Moooras
A było PT w Minecrafcie?
wtorek, 22 stycznia 2019, 12:17   d3xt3r3k
Trochę mi to wygląda jakby to była wersja na PSVR przeznaczona. Grafika taka jak na PSVR no i ten napis żeby nacisnąć i przytrzymać "OPTIONS" aby wycentrować obraz.
wtorek, 22 stycznia 2019, 11:52   Dantes
Konami przez swoje kretyńskie decyzje samo się wykańcza o Sillent Hill prawie nikt nie pamiętam dzięki fanom seria mogła żyć dalej w następnej kolejności zapomnienie czeka serie Metal Gear Solid, nic tylko patrzyć jak znikną z rynku gier.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z