Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBungie rozstaje się z Activision, zachowuje prawa do Destiny

Cursian czwartek, 10 stycznia 2019, 22:59 News

Firma ma świadomość, że niezależność nie będzie łatwa, ale wierzy, że to słuszna droga.

Bungie opublikowało oświadczenie, w którym informuje, że kończy współpracę z Activision. Proces jest obecnie na wczesnym etapie, ale wiadomo, że Bungie zachowa wszelkie prawa do Destiny i zamierza nadal wspierać „dwójkę” zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Fani mogą więc liczyć na kolejne wydarzenia sezonowe, a także liczne niespodzianki, które podobno czekają na nich w przyszłości. Firma jest świadoma, że samodzielne wydawanie gier nie będzie łatwe, ale wierzy, że Destiny jest na tyle silną marką, że sukces jest jak najbardziej możliwy. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Bungie rozstaje się z wielkim partnerem i stara się działać samodzielnie. W 2007 roku studio zakończyło współpracę z Microsoftem, z którym w przeszłości pracowało nad cyklem Halo (gigant z Redmond zachował wówczas prawa do serii o Master Chiefie i powierzył ją 343 Industries). W 2010 firma zdecydowała się jednak wejść w układ z Activision i wspólnie wydać pierwszą część Destiny. Teraz czas na kolejny etap. 

Choć rozwój wypadków jest dość zaskakujący, nie jest niespodzianką, że partnerstwo nigdy nie było łatwe, a napięcie pomiędzy Activision a Bungie narastało od dłuższego czasu. Premierowa wersja gry zraziła fanów między innymi skromną zawartością i kontrowersyjnym systemem naliczania punktów doświadczenia. Z czasem Bungie zaczęło wprowadzać istotne zmiany, które przyniosły efekt zwłaszcza w dodatku Porzuceni, ale Activision nie było zadowolone z generowanych przez grę przychodów. Coddy Johnson, pełniący rolę dyrektora operacyjnego Activision, deklarował wówczas, że firmy nadal pracują nad rozwiązaniami, które przyciągną większą liczbę graczy, ale wygląda na to, że wizje Bungie i wydawcy były na tyle odmienne, że dalsza współpraca nie była możliwa. Co z tego wszystkiego wyniknie dla graczy? Czas pokaże. Wiadomo natomiast, że Destiny 2 wciąż będzie otrzymywało pełne wsparcie za pośrednictwem aplikacji startowej Blizzarda:

Wypada przypomnieć, że w 2018 roku mniejszościowy pakiet akcji Bungie wykupiła firma NetEase. Autorzy Destiny 2 mieli wówczas otrzymać 100 milionów dolarów oraz szansę wejścia na rynek chiński. Dowiedzieliśmy się również, że Bungie planuje „rozpocząć tworzenie nowych światów”.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 12 stycznia 2019, 14:42   tupolew519
Nie dziwię im się.
piątek, 11 stycznia 2019, 18:19   Xellar
Aż człowiek ma ochotę zagrać sobie teraz w Destiny i wspomóc firmę w jej walce o niezależność twórczą!
piątek, 11 stycznia 2019, 10:08   Shaddon
@Equisetum
W skrócie: nie, nie został wykupiony przez Activision, pracownicy nie musieliby nigdzie odchodzić, a firma nie utraciłaby praw do swej własności intelektualnej.
piątek, 11 stycznia 2019, 9:51   Kawalorn
I dobrze. Wydawcy jak Activision i EA tylko niszczą rzeczy.
piątek, 11 stycznia 2019, 9:27   Shaddon
Bungie jest mi doskonale obojętne, natomiast gorąco kibicuję każdemu kreatywnemu umysłowi, decydującemu się na wyrwanie spod jarzma korporacji. Pomiędzy Bungie a Activision nie było mowy o partnerstwie i prawdziwej współpracy, bo i Kotickowi takie pojęcia są zupełnie obce. Patrząc na to jak niewiele ostało się z pozytywnego wizerunku ojców Halo, dalsze zginanie karku przed wszechmocnym wydawcą byłoby krokiem samobójczym. Marzy mi się, by któregoś dnia BioWare również odzyskało samodzielność.
piątek, 11 stycznia 2019, 9:09   Equisetum
Z Blizzardem chyba jest inaczej, bo jest wykupiony przez Activision a nie tylko współpracuje i nie ma możliwości oddzielenia się. Pracownicy musieliby odejść z tego Blizzarda i założyć nowę firmę bez praw do swoich marek. Nikt przy zdrowych zmysłach chyba na to nie liczy.
piątek, 11 stycznia 2019, 7:12   taz159357
Szansa wejścia na rynek chiński i tuż obok "tworzenie nowych światów" brzmi jakby mieli wydać teraz gry mobilne
piątek, 11 stycznia 2019, 6:17   Scorpix
Na reddicie trwa niemal święto wyzwolenia spod jarzma. Szkoda, że tak późno. To powinno sięstać już w momencie, gdy Acti powiedziało scenarzyście, że scenariusz Destiny 1 idzie do kosza, bo im się nie podoba (chyba chciał mniej DLC) na 6 miesięcy przed premierą (stąd ten potworek fabularny w 1).
Powrót do MS i praca nad Destiny 3 już bez nacisków na DLC i mikropłatności brzmi ciekawie. Może w końcu dostaniemy jeden z najlepszych FPS-ów, który obiecał nam Bungie.
piątek, 11 stycznia 2019, 4:36   Skelldon
Nie wiem czy wyszłoby to na dobre graczom, ale gdyby wrócili do Microsoftu, połączyli siły z 343 Industries i stworzyli idealne Halo Infinity...? Jako fan Halo byłbym zachwycony, ale szczerze w to wątpię.
piątek, 11 stycznia 2019, 0:10   Maciejka01
To jest bardzo dobra wiadomość. Bungie ma kompletną kontrolę nad grą, mogą wydać i robić co chcą z nią i zyski będą ich. Teraz tylko niech Blizzard znajdzie swoje jaja...

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu przypominamy Lunar Lander. Grę pozwalającą śmiałkom samodzielnie wylądować na jedynym naturalnym satelicie Ziemi.

Komentarzy:
1

„Dokąd się teraz uda nowo narodzona? Sieć jest wielka i nieskończona” – puentuje Motoko Kusanagi w ostatniej scenie cyberpunkowego anime „Ghost in the Shell”. Twórcy gier z tej konwencji wzięli sobie jej słowa do serca. Z biegiem lat ich produkcje oferowały graczom coraz więcej swobody, chociaż z początku wcale się na to nie zanosiło.

Komentarzy:
1

Chyba każdy, kto zaliczył Wiedźmina 3 wraz z dodatkami, pamięta to przejmujące uczucie pustki po jego przejściu. Bo to naprawdę był koniec, nic więcej się nie wydarzy, a my nigdy nie poznamy dalszych losów Geralta, Ciri, Eskela, Jaskra...

Komentarzy:
38

Rodzimym graczom nie dane było zagrać w polskie wersje L.A. Noire, Life is Strange lub The Walking Dead... Zaraz, czy aby na pewno?

Komentarzy:
29

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z