Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Red Dead Redemption II: Do sklepów wysłano już 17 milionów egzemplarzy

Witold czwartek, 8 listopada 2018, 9:43 News

W swoim sprawozdaniu finansowym Take-Two chwali się również znakomitymi wynikami innych swoich gier.

Najnowszy raport za drugą ćwiartkę roku finansowego 2019 wydawcy pokazuje, że Take-Two ma wiele powodów do radości. Przychody netto spółki wzrosły z 443,6 mln dolarów w analogicznym okresie zeszłego roku do 492,7 mln dolarów, z czego 49% stanowiły „powtarzające się wydatki konsumentów”, przez co firma rozumie sprzedaż DLC oraz mikrotransakcje. Sprzedaż cyfrowa przyniosła łącznie 358,4 mln dolarów (w porównaniu z 302,9 mln w 2017), czyli blisko 73% wartości przychodów. Dochody netto wyniosły 25,4 mln dolarów, co jest miłą odmianą po stracie netto 2,7 mln dolarów rok wcześniej.

Co istotne, powyższe liczby obejmują okres do 30 września, więc uwzględniają sprzedaży Red Dead Redemption II, które już w weekend otwarcia wygenerowało 725 mln dolarów przychodu. Mimo że premiera gry miała miejsce już po zakończeniu okresu finansowego, twórcy raportu postanowili wspomnieć o niej w komentarzu:

Red Dead Redemption II sprzedało się przez osiem dni od premiery w większym nakładzie niż Red Dead Redemption w ciągu pierwszych ośmiu lat – do tej pory wysłaliśmy do sklepów 17 mln egzemplarzy gry.


Co w takim razie zarobiło dla Take-Two tyle pieniędzy, jeżeli nie western Rockstara? Świetnie poradziło sobie NBA 2K19, które osiągnęło w USA najlepszą sprzedaż w pierwszym miesiącu wśród wszystkich gier sportowych po 1995 roku (dane z wcześniejszych lat nie były śledzone), a także było najlepiej sprzedającym się tytułem z gatunku w 2018. Również GTA V nie przestaje zarabiać, przekraczając 100 mln egzemplarzy wysłanych do sklepów, a GTA Online nieustannie generuje zyski dla firmy, mając znaczący udział w sukcesie.

Wygląda na to, że Take-Two będzie mogło uznać bieżący rok finansowy za wyjątkowo udany – już teraz firma spodziewa się, że jej łączny przychód netto wyniesie do marca 2019 pomiędzy 2,55 a 2,65 mld dolarów, dochód netto zaś – od 202 do 232 mln dolarów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Take-Two, akcja, Rockstar Games, Cenega Poland,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 10 listopada 2018, 18:44   hollywood2k18
to na prawdę bardzo dobry wynik. ja kupiłem w media expert i powiem wam że bardzo dużo ludzi było na premierzę i schodziły jak świeże bułeczki :D
piątek, 9 listopada 2018, 17:03   DEO
@joeblack1989 nie lubię w ogóle gier residentów :P za to the last of us owszem dla porównania ;]
piątek, 9 listopada 2018, 12:18   Yakito
@CamCygi
Nie mogę się doczekać. Zostawić Red dead w połowie i jechać na tydzień do Izraela to bolesne przezycie.
piątek, 9 listopada 2018, 11:42   joeblack1989
No tak jak ktoś woli dodatek zombie to świadczy że gry bardziej pokroju Resident evil są dla niego
piątek, 9 listopada 2018, 10:40   CamCygi
@Yakito: Zmienisz zdanie po misji "Blood Feuds, Ancient and Modern". Co za muzyka, co za klimat.
czwartek, 8 listopada 2018, 22:41   Yakito
Lenny!
Lenny!Nie ma lepszej misji w żadnej grze.
czwartek, 8 listopada 2018, 21:48   Yakito
Mi się to podoba. Nie czuję że musze tę grę ukończyć jak najszybciej. Potraktuj ja jako długi projekt gdzie jesteś czymś więcej niż widzem..
czwartek, 8 listopada 2018, 21:18   Scorpix
@DEO
Gra musi godzić swój realizm z uproszczeniami, aby być przystępniejsza, a nie stać się grą stricte survivalową jak Metal Gear Survive. Dużo rzeczy jest jednak zrobione w sposób szczegółowy i w sposób do tej pory niespotykany.
Z ciekawych dialogów, to w barze mnie wczoraj zaatakowało dwóch gości z wrogiego gangu, po tym jak rozwaliłem im obóz. Nie można nawet sobie zjeść w spokoju :(
Random encountery i komentarze Arthura do nich są świetne.
czwartek, 8 listopada 2018, 21:11   DEO
a, sorki za spam, ale powiem jedną ważną pozytywną rzecz-dialogi (nie tylko tyle co te fabularnie wyreżyserowane) co też z randomowymi ludźmi są naprawdę super rzeczą ;]
czwartek, 8 listopada 2018, 21:08   DEO
wiem, ogólnie gta też bardzo średnio przyjmuje... EJ! Miała być realność to dlaczego zniknęła? :D tak samo rzeczy w sklepie na półce-po wzięciu chamsko się respią zamiast poczekać aż się wyjdzie albo odwróci... niby gra dobra, dużo smaczków a takie naprawdę żałosne babole jak na tak zachwalaną grę (nie mówię ze gra jest żałosna jak coś, tylko że pomimo swego dopracowania to jednak niedopracowana).

O autorze

Witold

Podobne newsy

Red Dead Redemption II: Serwis internetowy usuwa artykuł o grze i płaci gigantyczną karę

News
piątek, 2 listopada 2018

red-dead-redemption-ii-serwis-internetowy-usuwa-artykul-ogrze-iplaci-gigantyczna-kare Mamy potencjalnie do czynienia z bardzo niebezpiecznym precedensem.

Komentarzy:
25

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Firma Vault-Tec zaprojektowała i zbudowała 122 schrony przeciwatomowe zwane kryptami. Oficjalnie miały one stać się schronieniem dla całej populacji USA, w praktyce dostali się do nich nieliczni wybrańcy, których szczęśliwcami bynajmniej nazwać nie można.

Komentarzy:
22

Jak wygląda Battlefield, niby każdy wie. Najnowsza odsłona pod paroma względami wyróżnia się jednak na tle poprzedniczek, warto więc zapoznać się z wprowadzonymi przez twórców nowinkami i usprawnieniami rozgrywki. Miałem już okazję przetestować je.

Komentarzy:
19

Wiedźmin, Dying Light, This War of Mine, Frostpunk – w ostatnich latach nie brakowało polskich gier, które zdobyły uznanie za granicą, podnosząc prestiż rodzimego game devu. Wcześniej podjęto jednak w naszym kraju wiele innych, mniej lub bardziej udanych prób podbicia serc graczy. Dziesięć mocno zakurzonych tytułów przypominamy w tym artykule.

Komentarzy:
47

Dedykowana karta dźwiękowa w 2018 roku? Przecież każdy komputer ma wbudowaną! To jednak tylko pozorne szaleństwo.

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z