Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITThe Invincible: Pierwszy zwiastun gry na podstawie „Niezwyciężonego” Stanisława Lema [WIDEO]

Witold czwartek, 14 października 2021, 17:00 News

Fani science fiction i atompunka już zacierają ręce. A przynajmniej powinni.

Stanisław Lem pozostaje jednym z najważniejszych autorów science fiction nie tylko w Polsce, ale także w całej światowej literaturze, jednak jego twórczość dziś – sto lat od urodzin pisarza – bliska jest przede wszystkim wąskiemu gronu fanów gatunku. Nie ma co się tutaj wdawać w przyczyny takiego stanu rzeczy, zwłaszcza że niedługo ta sytuacja ma szansę odrobinę się poprawić.

Wzrost zainteresowania dziełami Lema może przynieść The Invincible, zapowiedziana przed dwoma laty gra na podstawie „Niezwyciężonego”. Krakowskie Starward Industries długo kazało nam czekać na coś więcej niż utrzymane w atompunkowej (lub jak wolą inni: retrofuturystycznej) estetyce pojedyncze grafiki, ale gdy we wrześniu ruszyło odliczanie do tajemniczej transmisji, wiedzieliśmy, że nareszcie usłyszymy konkrety. I cóż, stało się – oto pierwszy zwiastun produkcji:

Dla zaskoczonych fanów pierwowzoru małe przypomnienie: Starward Industries już wcześniej zaznaczało, że nie tworzy bezpośredniej adaptacji „Niezwyciężonego”, a grę mocno nim inspirowaną.

Z oficjalnego opisu:

Gracze wcielą się w rolę Doktor Yasnej, przebywającej na tajemniczej planecie Regis III, w gwiazdozbiorze Liry. Rozgrywka opiera się na kilku ścieżkach narracyjnych oraz prowadzi do aż 11 zakończeń, oferując graczom intensywne filmowe przeżycie.

Akcja gry „The Invincible" dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie cyfrowa technologia nie została wynaleziona. Ludzkość eksploruje kosmos i zapuszcza się w jego najodleglejsze zakątki korzystając z analogowych urządzeń i technologii.

The Invincible ukaże się na pecetach i konsolach nowej generacji w 2022.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 16 października 2021, 8:48   BIsken
Fajny klimat, jestem ciekaw czy w grze zobaczymy "Cyklopa" który robi rozpierduchę dookoła :D
sobota, 16 października 2021, 1:07   Winograd
Chodzi o jakieś szkice koncepcyjne? Coś w ten deseń? Ah teraz do mnie dotarło :P zmęczenie :D
sobota, 16 października 2021, 1:06   Winograd
Co to jest "estetyka pojedynczej grafiki"???
piątek, 15 października 2021, 23:40   Andriu
nie wiedzmin 3 akurat kostował dobrze czyl 120 PLN -130 GOTY oczywieście i naraze ma 291H w tej grze niewim ile bede miał jak ukończe . ale porostu ja bym nie dał wiecej za gre którą ukończe tego samego dnia co zainstaluje takie coś to dobe do game pasa . Nie mowie że krotkie gry nie powinny wiecej kosztować bo z moje perspektywy nie opłacło by mi się w to grać chyba że tak jak mówie na jakiś Game Pass. ps a te obrazy to moge powiesiś tylko w codo biano czy w kermormoren też ??
piątek, 15 października 2021, 20:13   kondiq91
@Andriu Więc skoro w Wiedźminie 3 spędziłem prawie 200 godzin, GOTY powinno kosztować 2500 zł? Niektórzy twórcy myślą, że rozciąganie rozgrywki uzasadnia wyższą cenę, ale jeśli nie idzie za tym jakość, to wręcz przeciwnie. W dłuższych grach te dodatkowe godziny to często niepotrzebny grind, jak np. Mass Effect: Andromeda, która po patchach jest bardzo dobra, ale są misje typu "Zbierz 50 części rozbitego statku kosmicznego" i ten content pominąłem, bo masochistą nie jestem.
piątek, 15 października 2021, 11:46   Andriu
to jeśl by to miała być gra na trzy-czterogodzinną przygodę może pięć to nie powinna kosztowąć wiecje niż 50 75 PLN . Kazda cenna powyżej przy tak krótkiej grze to zdzierstwo
czwartek, 14 października 2021, 23:21   grk2
No i super, Deliver Us the Moon było świetne, chociaż miejscami niski budżey prześwitywał.
czwartek, 14 października 2021, 23:01   taz159357
Już widzę zawód hamerykańców, którzy pomyślą, że kupią grę na podstawie animacji.
czwartek, 14 października 2021, 21:48   Tzar
Obstawiam, że dostaniemy walking sima z elementami przygodówki. Coś w stylu Deliver Us the Moon, tylko z większym budżetem.
czwartek, 14 października 2021, 20:06   Gazpacho
Super, że kilka godzin. Tych rozwleczonych molochów co wychodzą ostatnimi laty nawet nie kończyłem.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Do wyboru masz także śmierć przez pożarcie.

Komentarzy:
3

Baaaaczność! Na dzisiejszej odprawie poznacie wykradzione przez naszych szpiegów informacje na temat najnowszego wojennego RTS-a. Spocznij!

Komentarzy:
2

„Znam wszystkie kłamstwa. Znam wszystkie kłamstwa.  
Znam wszystkie miny, które robi księżyc, kiedy myśli, 
Że nikt nie patrzy”(*). 

Komentarzy:
6

Wiecie, co to agrowłóknina? Ja też nie. Ale to nic – w Farming Simulatora 22 i tak grało mi się dobrze.

Komentarzy:
7

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z