Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFar Cry 6: PETA krytykuje Ubisoft za przedstawienie walk kogutów w grze jak scen z Mortal Kombat

Witold poniedziałek, 11 października 2021, 15:59 News

Organizacja wzywa firmę do usunięcia minigierki z produkcji.

Najnowsza odsłona Far Cry'a koła na nowo nie wynalazła, ale – po prawdzie – nieznudzonym jeszcze fanom poprzednich części specjalnie to raczej nie przeszkadza. Mimo to Ubisoft na pewno powinien pomyśleć o zmianach w formule, jeżeli nie chce, by w przyszłości serię dotknęło to samo, co kilka lat temu Assassin's Creedy.

W tym momencie firma ma jednak inne problemy. Tytułem zainteresowała się PETA (a dokładniej jej oddział Latino), która krytykuje obecną w produkcji minigrę ukazującą walki kogutów. Pozwala ona wziąć udział jednym z kilkunastu ptaków do wyboru w pojedynkach żywcem wyjętych z gatunku bijatyk. Całość potraktowano rzecz jasna mocno żartobliwie, niekoniecznie oddając realia tego rodzaju rozrywki, na co zwraca uwagę organizacja.

W rozmowie z Reporte Indigo dyrektor Pety Latino stwierdziła:

Przekształcenie okropnego, krwawego sportu – walk kogutów – w mecz w stylu Mortal Kombat w grze wideo jest dalekie od nowoczesności, ponieważ współczesne społeczeństwo zdecydowanie sprzeciwia się zmuszaniu zwierząt do walki na śmierć i życie. Koguty używane w takich walkach są wyposażane w zaostrzone ostrogi, które rozrywają ciało i kości, powodując bolesne i śmiertelne rany. PETA Latino wzywa Ubisoft do zastąpienia tej nagannej minigry taką, która nie gloryfikuje okrucieństwa.

Ubisoft na razie nie odniósł się do zarzutów.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza akcja organizacja związana z grami wideo. W przeszłości PETA opublikowała skierowany do wegan poradnik do nowego Animal Crossing czy krytykowała noszenie futer w uniwersum Warhammera 40.000. Oczywiście należy pamiętać, że w przypadku takich inicjatyw celem jest raczej nagłośnienie konkretnych problemów prawdziwego świata, a nie zakaz np. korzystania ze skór w survivalach czy zmiana jadłospisu knajp w naszym ulubionym MMORPG-u.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 13 października 2021, 12:32   zadymek
@nortalf BTW Ich adres
PETA Latino c/o PETA U.S. 501 Front St., Norfolk, VA 23510 United States
Taa, południowoamerykańskie, i blisko realnych problemów.
środa, 13 października 2021, 12:22   zadymek
@nortalf
1. Zacznijmy od tego, że trzeba by być imbecylem, by pomyśleć, że walki a 'la Tekken (i to jeszcze w grze) ukazują faktyczne zmagania kogutów.
2. Ale jeśli już by się było tym imbecylem, to można też pomyśleć, że rabowanie świątyń, wzniecanie pożarów czy obalanie władzy, wiesz strzelanie do ochrony, policji i wojska, wysadzanie budynków, to w sumie nic takiego.
Tymczasem walki kogutów są legalne w jakichś 6 krajach świata.
środa, 13 października 2021, 12:10   nortalf
problemami i być może nie jest tak odrealniony jak ich np. Europejscy odpowiednicy, właśnie z tego powodu, że mają prawdziwą pracę do wykonania.
środa, 13 października 2021, 12:09   nortalf
domino. Poza tym bardzo realistycznie i obrazowe animacje skórowania zwierząt w RDR2 tak naprawdę odchęcają od prawdziwych polowań. Widzisz to na ekranie i myślisz, Boże w życiu bym nie chciał tego widzieć na żywo. Walki kogutów w FC6 są fajną zabawą i jak napisałem nie pokazują tego procederu w negatywnym świetle. Dlatego PECIE na tym zależy.
Tak PETA miewa urojone pomysły. Często. Ale nie istnieje ktoś kto zawsze się myli. Poza tym południowoamerykański oddział PETY chyba zmaga się z prawdziwymi
środa, 13 października 2021, 12:03   nortalf
jak brutalne są prawdziwe walki. Poza tym dziwne, bo Ubi dodając te walki do gry i robiąc z nich zabawę, sprawia wrażenie, że są społeczne akceptowalne, a nie są.
@Shaddon jest pewna różnica między polowaniem na zwierzęta a wystawianiu je do walki np. w tym w jaki sposób umierają. W polowaniu ważne jest aby zabić zwierze tak, by się nie męczyło. W walkach kogutów całkowicie odwrotnie. W grach które wymieniłeś polowanie jest albo rdzeniem albo ważnym aspektem gry, a w FC6 jest poboczna minigierka jak
środa, 13 października 2021, 11:57   nortalf
@zadymek 1. Zabijanie ludzi w tej grze ma cel w postaci walki z reżimem. Walki kogutów służą tylko do rozrywki i zarabiania na zakładach. Kiedy w grze jest bezcelowe zabijanie ludzi, też wzbudza to kontrowersje wśród niektórych ludzi.
2. Koguty wstają i rozchodzą się w grze, ale w rzeczywistości nie. Taki sposób ukazania walk może spowodować, że ludzie pomyślą "te walki kogutów to w sumie nic takiego" co nie jest prawdą i organizacjom walczącym przeciwko takim postępowaniom zależy, żeby ludzie wiedzieli
wtorek, 12 października 2021, 16:23   asparagus
@Fallschirmjager To "combat couture" to żart z francuskiego terminu "haute couture" (oznaczającego "luksusowe krawiectwo").
wtorek, 12 października 2021, 14:20   Seemann
Uważam, że PETA boi się spopularyzowania tego "sportu". Np. po filmie "Szczęki" z 1975 roku, ludzie masowo zaczęli polować na rekiny.
wtorek, 12 października 2021, 14:06   witorrr98
Ludzie ginący od skrytobójstwa, poprzez zajście od tyłu, wyciągnięcie zawleczki od granatu przez bohatera gry i wypchnięcie z wysokości do basenu po czym NPC wybucha. Ale to jednak jest gorsze :) Śmieszny news, mimo, że prawdziwy :D
wtorek, 12 października 2021, 10:41   Shaddon
@nortalf
Jeśli już iść w skrajności, to dlaczego nie czepiać się polowań w RDR 2? Bo wiesz, rozumiesz, ktoś w Rockstarze uznał, że wrzucenie do gry WYJĄTKOWO realistycznych animacji skórowania zastrzelonego chwilę wcześniej zwierzęcia będzie dobrym pomysłem. A co z Deer Hunterem i podobnymi tytułami czyniącymi z mordowania wirtualnej fauny clue rozgrywki?
Nie dajmy się zwariować, OK? PETA porzuciła zacne ideały na rzecz skrajnego fanatyzmu. Nie ma powodów by traktować tych ludzi poważnie.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z