Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Little Big Adventure: Powstanie nowa odsłona

Ranafe środa, 8 września 2021, 17:18 News

Twórcy pierwowzorów założyli własne studio i zapowiadają powrót do marki.

Wydane w 1992 Alone in the Dark okazało się kamieniem węgielnym dla zupełnie nowego gatunku, przy okazji przynosząc swoim twórcom i stojącemu za nimi wydawcy ogromne pieniądze. Część developerów poróżniła się jednak z Infogrames w kwestii powstającego sequela, czego efektem było ich odejście i decyzja o założeniu własnego studia: Adeline Software International. Niedługo później na świat przyszło Little Big Adventure.

Pierwsza część serii pojawiła się na rynku w 1994 roku. Był to RPG z elementami akcji i przygodówki, opowiadający historię Twinsena, którego nawiedzają dziwne, apokaliptyczne sny, z powodu których został zamknięty w szpitalu dla psychicznie chorych. Bohater ostatecznie odkrywa swoje prawdziwe dziedzictwo i życiową misję, którą jest uratowanie świata. Gra nie tylko doskonale się sprzedała (poza Stanami Zjednoczonymi, o co twórcy oskarżali Electronic Arts i jego nieudaną kampanię sprzedażową), ale przede wszystkim na trwałe zapisała się w świadomości graczy.

Druga część pojawiła się w 1997 roku, tym razem rzucając Twinsena w podróż po całej galaktyce. Niestety pomimo świetnego przyjęcia sequela, słuch o serii na długo zaginął… chociaż w 2015 roku pojawiły się na Steamie całkiem udane edycje rozszerzone.

Jak sądzę, niejednej osobie mocniej zabiło serce na myśl o tym, że seria wróciła do rąk twórców. Dyrektor artystyczny serii, Didier Chanfray, założył właśnie studio 2.21, a wśród osób zaproszonych do współpracy znalazł się reżyser obu części Little Big Adventure, Frédérick Raynal. Wprawdzie na stronie firmy nie jest napisane wprost, że zajmie się ona „trójką”... ale „nowe LBA” na pewno powstaje.

Żadnych szczegółów na razie jednak nie podano.

Seria Little Big Adventure znana była też ze swej doskonałej ścieżki dźwiękowej. Jej kompozytor, Philippe Vachey, dołożył starań, by pamięć o niej nie zaginęła. W 2020 roku wypuścił unowocześnioną wersję pod nazwą Little Big Adventure Symphonic Suite. Można jej posłuchać m.in. na Spotify.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 9 września 2021, 4:16   Galbraith
Demo dwójki ograłem jeszcze za jej czasów, jak kompa nie miałem - u wujka w pracy :)
Za to jedynkę przeszedłem już na początku 21 wieku.
Czas chyba przejść dwójkę.
środa, 8 września 2021, 18:36   ZAGGI
Nareszcie!
środa, 8 września 2021, 18:15   Nezi23
Grało się za gówniarza, czekam co pokażą

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z