Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITArma 3: Nagranie z gry posłużyło w indyjskich mediach jako dowód ataku Pakistanu na Dolinę Pandższeru

Witold wtorek, 7 września 2021, 11:49 News
pc

Pomyłkę rzecz jasna szybko wykryto.

Oprawa graficzna gier z roku na roku staje się coraz doskonalsza (a przynajmniej chcielibyśmy, żeby tak było), szczególnie udanie naśladując rzeczywistość we wszelkiej maści symulatorach. Bez odpowiedniego kontekstu dla niewprawionego oka tego rodzaju tytuły są czasem nieodróżnialne od prawdziwego świata – sam zresztą oglądałem kiedyś w kolejce do baru mecz Bayernu i Realu Madryt i dopiero po dobrej minucie zorientowałem się, że tak naprawdę obserwuję pojedynek w Fifę.

Podobne wpadki zdarzają się też innym, acz czasem w nieco bardziej oficjalnych okolicznościach. Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej swego czasu opublikowało zdjęcie mające być dowodem współpracy ISIS z USA – szybko się jednak okazało, iż był to jedynie screen z mobilnego AC-130 Gunship Simulator. Z kolei w nadającym w tym kraju Kanale Pierwszym rok później posłużono się nagraniem z Army 3, by zrelacjonować sytuację w Syrii.

Zresztą trzecia Arma dzięki swojej wojennej tematyce i realistycznemu podejściu do tematu niezmiennie pozostaje doskonałym źródłem takich pomyłek. Jak donosi lokalny oddział IGN-u, indyjskie media wzięły wideo z produkcji Bohemia Interactive za prawdziwy film ukazujący atak pakistańskiej armii na broniącą się przed Talibami Dolinę Pandższeru. „Ekskluzywny materiał” nieistniejącej stacji Hasti TV błyskawicznie przekazały dalej Republic TV, Times Now Navbharat, Zee Hindustan czy TV9 Bharatvarsh.

Problem w tym, że powyższe nagranie pochodzi z tego filmu:

Pomyłka szybka wyszła na jaw, a wspomniane serwisy szybko usunęły wideo. Sama sytuacja wydaje się oczywiście zabawna, jednak biorąc pod uwagę stosunki między Indiami a Pakistanem, podobne błędy nie są już aż tak dowcipne.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 9 września 2021, 11:31   mapokl
Śmiejemy się z Indii czy Rosji, a nasze wojsko po prostu dokleja hełmy i żołnierzy w paincie. Do ściągania grafik z gier jeszcze nie umio.
wtorek, 7 września 2021, 20:08   zhadon
Winograd albo w LEX Luthor tvn :)
wtorek, 7 września 2021, 19:18   Winograd
@zadymek, racja, powinien pracować w PISwizji
wtorek, 7 września 2021, 17:14   _SetH_
To nie są pomyłki, tylko świadome, propagandowe działanie, obliczone na to, że fakenews ma o wiele wiekszy zasięg, niż jego sprostowanie. Spora grupa ludzi usłyszy, że Pakistan zaatakował Pandższer, czy że USA współpracują z ISIS, ale tylko do części z nich dotrze informacja, że to nieprawda.
wtorek, 7 września 2021, 16:45   zadymek
Wpadki? Wpadka, to jest dziewkę z czworaków zbrzuchacić.
Dziennikarz, którzy tak sprawdza swoje źródła, że gameplay bierze za nagranie rzeczywistości, i jeszcze to publikuje, ździebko minął się z powołaniem...

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z