Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Tripwire: Prezes firmy ustępuje po reakcji na jego słowa o aborcji

Witold wtorek, 7 września 2021, 8:47 News

Nowym CEO tymczasowo został inny z założycieli.

Obowiązująca w Teksasie od 1 września ustawa zabraniająca aborcji w przypadku wykrycia bicia serca płodu od samego początku wzbudzała ogromne emocje, a jej przeciwnicy szybko złożyli wniosek w Sądzie Najwyższym USA, w którym domagali się zamrożenia prawa. Tak się jednak nie stało, co dodatkowo podsyciło temperaturę sporu.

Jego konsekwencje sięgnęły także gier wideo. John Gibson, założyciel i prezes Tripwire Interactive, w prywatnym wpisie na Twitterze wyraził w weekend poparcie dla decyzji sądu oraz samej ustawy. Słowa Gibsona szybko spotkały się z reakcją innych przedstawicieli branży, doprowadzając również do problemów stricte biznesowych. Od wypowiedzi odcięło się Torn Banner Studios (autorzy Chivalry 2), a współpracujące z Tripwire studio Shipwright ogłosiło, że nie może z czystym sumieniem kontynuować współpracy z wydawcą pod obecnym kierownictwem.

Tripwire zareagowało błyskawicznie. W nocy ogłoszono, iż John Gibson ustąpił ze stanowiska prezesa, a jego opinie nie odzwierciedlają poglądów firmy.

Komentarze Johna Gibsona są jego własnym zdaniem i nie odzwierciedlają poglądów Tripwire Interactive jako firmy. Jego wypowiedzi zignorowały wartości całego naszego zespołu, naszych partnerów i znacznej części naszej szerszej społeczności. Nasz zespół kierowniczy w Tripwire bardzo przeprasza i jednoczy się w zaangażowaniu w podejmowanie szybkich działań i wspieranie bardziej pozytywnego środowiska pracy.

Ze skutkiem natychmiastowym John Gibson ustąpił ze stanowiska CEO Tripwire Interactive. Współzałożyciel i obecny wiceprezes, Alan Wilson, obejmie stanowisko tymczasowego CEO. Alan jest w firmie od jej powstania w 2005 i pozostaje aktywnym liderem zarówno w sprawach biznesowych, jak i developerskich. Alan będzie współpracować z resztą zespołu kierowniczego Tripwire, aby podjąć kroków z pracownikami i partnerami w celu rozwiązania ich problemów, w tym zorganizowania ogólnofirmowego spotkania i promowania otwartego dialogu z kierownictwem Tripwire oraz wszystkimi pracownikami. Jego zrozumienie zarówno kultury firmy, jak i kreatywnej wizji naszych gier poprowadzi zespół przez te zmiany przy pełnym wsparciu innych liderów Tripwire.

John Gibson do tej pory nie skomentował całej sytuacji.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 8 września 2021, 12:27   totempotem
@Dropson Prawica katol? A lewak ateista? A ilu katolików w naszym kraju jest o lewicowych poglądach? I to znaczy, że skoro mam poglądy prawicowe, to muszę chodzić do kościoła? Ale ja nie chcę. Czyli nie mogę mieć takich poglądów? To, że prawica jest głównie przedstawiana jako łyse matoły po podstawówkach z wielodzietną rodziną na zasiłku stojących co niedzielę w kolejce do kościoła to nie znaczy, że tak jest.
wtorek, 7 września 2021, 21:36   Eldek
@LordRegis
Dziwi Cię? A mnie nie. Takie są światowe trendy, również, a może przede wszystkim w USA. I m.in. dlatego nie jestem zwolennikiem ruchów i haseł z którymi Ty się identyfikujesz. Strajki Kobiet i Marsze Równości nie mają nic wspólnego z tolerancją. To walka o swoje racje. Brak kultury i poszanowania racji drugiej strony, w skrócie "wypier*****".
wtorek, 7 września 2021, 21:20   LordRegis
Sam jestem w 100% pro-choice, popieram Strajk Kobiet, a fanatyków religijnych odsunąłbym jak najdalej od władzy, ale dziwi mnie aż taka reakcja. Gdyby to był developer czy grafik z tej firmy, to też by go zwolnili? A gdyby pracował w jakiejś innej branży?
Wygląda na to, że lepiej nic w necie nie pisać, podpisując się własnym nazwiskiem.
wtorek, 7 września 2021, 20:46   ZiomekGit
@Shaddon - Owszem, czytałem. Słowo "ustąpił" jest użyte przez jedną stronę sporu, więc nie traktuję je jak prawdę objawioną. Z kontekstu całej sytuacji wynika, że wcale nie musiało to być w pełni dobrowolne.
wtorek, 7 września 2021, 18:41   zhadon
Cormac O jakich stanach pośrednich mówisz? Jeśli całkowity brak anonimowości nazwałeś "trzymaniem wszystkich w necie za mordę jak w państwie totalitarnym" To pośrednio będzie to? Spróbuje zgadnąć. Delikatnie trzymanie za mordy prawie jak w państwie totalitarnym. Oj oj.
wtorek, 7 września 2021, 18:20   zhadon
Streamer fortnite, zadeklarowany LGBT pełną gębą, w koszulce no race, no gender, no age, został skazany za gwałt na dwoje nieletnich i ja nie krzyczę, że wszyscy homo to pedofile, choć zdarzają się i tacy, ale takie plucie na siebie w komentarzach to już niezłe jajka. Jesteśmy na siebie napuszczeni, widać to golutkim okiem :) Szkoda, że nie można się podzielić na 2 strony, lewica sama sobie pół państwa, prawica sama sobie, ale to by było piękne :)
wtorek, 7 września 2021, 18:17   zhadon
@dropson jestem prawakiem i powiem Ci tylko, że wali mnie kościół katolicki, cała ta mafia, a księży pedofili ukarałbym najciężej jak się da. Nie szufladkuj wszystkich, wierzę sobie w coś tam i to moja sprawa, a Ci obrońcy kościoła, to tak jak te wasze extermistki feminazistki. Też się za nich wstydzimy, ale nie mam na nich wpływu. Wystarczy, że normalni ludzie, myślący przede wszystkim, takich ludzi nie lubią i im nie ufają.
wtorek, 7 września 2021, 17:55   zhadon
@Shaddon To nie wiedziałeś, że Twoi politycy Cię okłamują? Nie ma stref wolnych od LGBT, jest tylko karta rodziny, która została przez was tak nazwana, żeby szczuć inne narody na Polske. To samo ustawa o radiofoni i telewizji, teraz się nazywa lex tvn także masz złe karty do licytowania się ;) Hmmm, może też poprzekręcamy wasze np dni dumy, na komunistyczne manifestacje, antyludzkie :) Kiedy zobaczycie, że robią was jak im się podoba. Tresura niezła, poszczuć posłuszne pieski, wmawiając im wielką krzywdę ;p
wtorek, 7 września 2021, 15:43   alkair4
Dodam do tematu,
skupcie się że to nie oficjalne staty, i wszystko miesiące po wywaleniu Pani CEO.
@Dropson śmieszy mnie fakt że ktokolwiek myśli że <ta religia> to od razu prawicowy czy lewicowy.
To że nie ukazujesz się za czy przeciw tematowi a jedynie porównujesz przwicowców na świecie do katolików wskazywało że kochasz religie kultu 'progresywności'.
na drugie zerknięcie jak jadem na katoli puszczasz tylko wskazuje iż zaprzysiężona ateistka z Ciebie.
Bądź jak bądź ale przynajmniej na temat gadaj.
wtorek, 7 września 2021, 14:18   Dropson
@alkair4 gościu gdzie ja leje na wolność słowa ? Wskaż mi gdzie.Dam sobie ręke uciąć, że jestem bardziej wolnościowy niż 80 % ludzi na tym portalu. Pytasz się jakie wartości. Więc na pewno nie katolickie. Z hipokryzją chce mień jak najmniej ;)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z