Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

The Elder Scrolls Online: Prezentacja nowego dodatku przesunięta z powodu wydarzeń w USA

Witold czwartek, 14 stycznia 2021, 12:46 News

Studio troszczy się o bezpieczeństwo swoich pracowników.

Pomimo wieloletniej dominacji WoW-a na rynku gier MMORPG kilku studiom udało się przez lata zbudować mocną pozycję, przyciągając do swoich dzieł sporą bazę użytkowników. Wśród najpopularniejszych pozostaje The Elder Scrolls Online, aktywnie rozwijane przez ZeniMax Online.

Ostatni rok minął nam pod znakiem Skyrima i wampirów, w nadchodzącym twórcy zabiorą nas do demonicznego Oblivion. No, tak przynajmniej (acz nie bez solidnych podstaw) zakładamy, bo zapowiedź Gates of Oblivion z ostatniego The Game Awards żadnych konkretów nie zdradziła. Więcej usłyszeć mieliśmy według obietnic 21 stycznia, gdy studio planowało zorganizować większą prezentację nowości zmierzających do gry w 2021.

Firma podjęła jednak decyzję o zmianie terminu imprezy, za powód podając chęć uniknięcia sąsiedztwa z dniem inauguracji prezydentury Joe Bidena, mającej miejsce 20 stycznia.

Nie wynika to jednak z jakiejś wyjątkowej chęci uczczenia amerykańskiej demokracji, a względów bezpieczeństwa. Po ostatnich wydarzeniach w Kapitolu i zapowiadanych na ten dzień protestach zwolenników Donalda Trumpa atmosfera w Waszyngtonie i jego okolicach (siedziba studia znajduje się ok. 100 kilometrów od stolicy, co w skali Ameryki oznacza bliskie sąsiedztwo) jest wyjątkowo napięta. Gdy fani spoza USA zaczęli się więc dopytywać, dlaczego sytuacja polityczna w jednym kraju ma wpływać na całą społeczność gry, twórcy odpowiedzieli:

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, wolimy zachować ostrożność. Mamy graczy na całym świecie, ale większość naszych pracowników mieszka i pracuje w pobliżu stolicy.

Prezentacja Gates of Oblivion zorganizowana zostanie 26 stycznia o 23:00.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 14 stycznia 2021, 21:04   DETHKARZ
Żałosne...
czwartek, 14 stycznia 2021, 18:52   MasterKondi
A co w USA jest jakaś wojna czy coś? Przecież tą całą aferę z kapitolem załatwili w jeden dzień.
Widzę, że upośledzenie tej branży kierowanej przez ameby chcące na wszystkim robić PR wciąż postępuje.
czwartek, 14 stycznia 2021, 16:26   LordPoland
Jakies typy wbiegły to kapitolu i sytuacja zostałą ogarnieta w chwile = Przekładamy
Terrorysci niszcza ulice przez miesiace = wyjebongo, trzeba pracowac
czwartek, 14 stycznia 2021, 14:12   magic10rm
No tak, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia...
Ciekaw tylko jestem co gdyby to ten pachołek Biden dostał bana na wszelkich możliwych społecznościówkach. Wtedy pewnie byłoby bidenteam i bojkot (na parę dni, bo straty) Twittera i innych portali.
Jeżeli można ocenzurować prezydenta USA - tak tak, prywatne korporacje xD - to można już ocenzurować każdego. Swoją drogą szkoda że CDA nie wspomniało o znikających aplikacjach ze sklepu Google i banach dla osób które przekazują sobie newsy...

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z