Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sniper Ghost Warrior: Seria sprzedała się w 11 milionach egzemplarzy, Contracts przekroczyło milion

Witold poniedziałek, 11 stycznia 2021, 12:57 News

Fani Lords of The Fallen muszą się zaś uzbroić w cierpliwość.

Niewiele się ostało z optymistycznych planów CI Games, które na początku poprzedniej dekady planowało awansować do wyższej ligi, dzięki takim produkcjom jak Sniper Ghost Warrior czy współtworzone z Deck13 Lords of the Fallen. Niestety, chłodne przyjęcie (oraz co ważniejsze przeciętna sprzedaż) mającej ambicje AAA trzeciej odsłony snajperskiej serii skutecznie ograniczyło ambicje polskiej firmy. I... dobrze się stało. Wydane w listopadzie 2019 mniejsze Sniper: Ghost Warrior Contracts zebrało najlepsze oceny w historii cyklu, a mniejsza liczba kupujących nie była z racji skromniejszego budżetu aż tak bolesna.

Spółka poinformowała właśnie, że po Contracts sięgnął już milion graczy, co stało się – według słów prezesa Marka Tymińskiego – szybciej, niż zakładano to jeszcze w pierwszym półroczu 2020. Sukces ten pozwolił całej serii przekroczyć liczbę 11 milionów sprzedanych kopii. W produkcji pozostaje druga część gry, która zachowa skalę „jedynki”.

Tymiński dodał także kilka słów na temat innej kontynuacji:

Lords of the Fallen 2' to obecnie nasz największy projekt w całej grupie CI Games. Jeśli chodzi o skalę, tworzymy grę, która jest większa od poprzedniej części. Kontynuacja tytułu przeniesie serię RPG na grunt dark fantasy oraz będzie zawierać wymagający system walki, który zostanie istotnie zmodyfikowany w stosunku do 'Lords of The Fallen'. Przed nami jeszcze sporo pracy, chcemy dopracować sequel LotF, dlatego premierę planujemy w 2022 roku

CI Games podało również do wiadomości, że pierwsza część sprzedała się łącznie w 3 milionach kopii i przyniosła spółce ponad 100 milionów złotych przychodów ze sprzedaży i ok. 50 milionów złotych zysku. Twórcy szacują, że wraz z wersją udostępnioną w abonamentach w Lords of The Fallen zagrało ok 10 milionów osób. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 12 stycznia 2021, 10:07   gbaranek
No i fajnie. CI games należy się, mieli swój niemały wkład w rozwój gamedevu w Pl
wtorek, 12 stycznia 2021, 8:32   Dantes
Czekając na Sniper Ghost Warrior Contracts liczyłem, że otrzymam grę na miarę Ghost Recon Advanced Warfighter ale się zwiodłem, dostępnych misji było 5 mimo iż były duże ale powinno być ich 8 wtedy by nie grałoby się tak krótko, fabularnie CI Games próbowało przedstawić powieść a la Tom Clancy a wyszło tak sobie, sama gra na premierę borykała się ze słabą wydajność oraz błędami technicznymi zamiast męczyć z CryEngine należało wybrać Unreal Engine 3 lub 4 to dałoby lepszy efekt, ogólnie nie polecam.
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 22:21   erwin44
strzeli. przepraszajcie za cyberpunka! za snipera! wy wszyscy sczeźniecie na stosach za wasze gry zabudowane w dniu premiery!
moim marzeniem jest przesuwanie premier o LATA, i wtedy będzie piękna produkcja dopieszczona. albo tacy redzi mogli się wyj.b.ć na stare konsole i wydać cyberpunka po roku. ale nieee, zabić psich synów, i pastwić się na forach ✌️
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 22:16   erwin44
naprawdę, przyjdzie czas, że ch.j mnie strzeli, ze snajperki. to jest identyczna sytuacja jak cyberpunkiem i innymi dużymi produkcjami. banda poje.ów kupi na premierę, i lament ile to błędów, jak to się grać nie da, co za badziew i myk wystawiają pier.ol.ni specjaliści oceny gdzie się da. o tym że takie produkcje, po onedaypatchu, czy ktorymśtampatchu eliminują wytykane błędy i już ich zarzuty są nieaktualne, nikt nie myśli. ale że w takim miejscu, raz po raz powiela się te brednie to naprawdę kiedyś mnie
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 22:11   erwin44
dobra, uruchamiam moje szare komórki, a że nie ma ich wiele to będę liczył na głos.
seria sprzedała się w liczbie 11 milionow. cotracts ma bańkę, jedynka trzy. to jeeest 4 miliony, odejmuję je od 11, wychodzi 7 do rozdysponowania na dwie pozostałe części, czyli na dwójkę i trójkę. część trzecia, JAK TO WSZEDZIE JEST POWIELANE SPRZEDAŁA SIĘ SŁABO, TO SŁABA GRA, POTKNIECIE CI (że u was dostało pochwały i dobrą ocenę, ZASŁUŻONĄ DO CH.JA nie wspominając), więc dwójka osiągnęła pułap 5 milionów? 6? ŻĄDAM ODP
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 19:02   goliat
@Pawonashi Kiedyś CI Games jeszcze jako City Interactive słynęło z produkowania gier niskobudżetowych. Dopiero przy premierach gier Art of Murder oraz Chronichles of Mystery ich gry zaczęły wskakiwać na wyższy poziom, czyli rzemieślniczy.
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 15:19   Pawonashi
Trudno mi szczerze powiedzieć żeby CI Games tworzyło swoje tytuły z pasją, w moich oczach są raczej przyzwoitymi rzemieślnikami, ale kurczę, mam do nich pewien sentyment. Nawet jeśli ich gry są nieoryginalne, niedoskonałe itp. to nawet ich najsłabsze tytuły sprawiają mi frajdę (kiedyś ukończę Dogfight 1942, jak tylko uda się go odpalić na Ubuntu). SGW3 cały czas bardzo ciepło wspominam, a LotF ma swój klimat i urok.
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 14:56   witold
@goliat Dzięki wielki za przypomnienie, z opublikowanego newsa zniknął jakimś cudem ostatni akapit.
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 13:39   goliat
A co do Lords of Fallen, znalazłem dziś informację, że tytuł sprzedał się w nakładzie 3 mln egzemplarzy.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z