Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation 5: Przybliżone daty premiery Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 czy nowego Ratchet and Clank [WIDEO]

Witold poniedziałek, 9 listopada 2020, 14:56 News

No, konkretne półrocze to zawsze jakieś przybliżenie, prawda?

Wiemy już, jak będzie wyglądać start nowej generacji (przypominam – to już jutro! ...choć fani PS5 poczekają u nas jeszcze ponad tydzień), ale w równie dużym stopniu interesuje nas jej przyszłość. Sony podczas swojej czerwcowej imprezy zdążyło zapowiedzieć całkiem sporo tytułów, jednocześnie jednak nie poinformowało, kiedy dokładnie ukażą się one na rynku.

Choć szybko dowiedzieliśmy się, że na np. Horizon Forbidden West nie mamy co liczyć w okolicach debiutu konsoli, tak sytuacja Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart czy Returnal pozostawała niejasna. Wrześniowa prezentacja ostatecznie wyjaśniła kwestię tytułów startowych: wraz z PS5 na rynek trafić miały Astro’s Playroom, Demon’s Souls, Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure oraz Destruction All Stars (ostatnia produkcja została przeniesiona na przyszły rok).

Szczegółów na temat wspomnianych wcześniej gier co prawda wciąż nie poznaliśmy, ale nowa reklama konsoli przynajmniej ociupinę doprecyzowuję datę ich premier. Podkreślam: ociupinę.

Tak więc Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Returnal mają ukazać się w pierwszej połowie 2021. Horizon Forbidden West zaplanowany jest z kolei na drugą połowę przyszłego roku. Żadna z tych informacji nie jest aż tak wielkim zaskoczeniem (chyba tylko najwięksi optymiści spodziewali się zobaczyć trzy pierwsze tytuły jeszcze w tym roku, a o premierze nowego Horizona w 2021 mówiono od chwili zapowiedzi), ale zawsze to jakieś wieści. Nie ma co też wyciągać pochopnych wniosków z braku w spocie God of War: Ragnarok – Sony zapewne poczeka z jego pokazem do wiosny/lata.

Rzecz jasna można by pomarudzić, że Sony reklamuje swoją debiutującą na dniach konsolę produkcjami, które ukażą się dopiero w przyszłym roku, ale przecież tacy zgorzkniali nie będziemy. Szczególnie że Demon's Souls mi akurat do szczęścia na razie wystarczy.

PlayStation 5 trafi na polski rynek 19 listopada.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 10 listopada 2020, 9:15   silvver
Czyli nic nie wiadomo. Mnie tylko ciekawi, czy wraz z premierą GT7 wyłączą serwery GT:S :D tak jak tradycyjnie robili. Przy czym to zabije GT:S bo gra wymaga bycia online do zapisu gry.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

W praktyce święta spędziłam z czterema kotami, dwoma psami, królikiem i przebitą oponą, ale było blisko.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z