Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITThe Medium nie dla Australijczyków. Urząd uznał, że gra ma zbyt duży wpływ na odbiorców

Witold wtorek, 3 listopada 2020, 10:54 News

Wykracza też poza ogólnie przyjęte standardy społeczności.

Bloober Team w ciągu kilku ostatnich lat wyrosło na branżowych specjalistów od horrorów. Nawet jeżeli produkcji studia fani gatunku nie wymieniają jednym tchem obok Silent Hillów czy Resident Evil, to Layers of Fear, Observer i Blair Witch mają swoje niemałe grono miłośników. Z tego też powodu współpracą z developerami zainteresował się Microsoft – w efekcie ich najnowsza produkcja będzie konsolowym exclusive'em Xboksa Series X/S.

Dotychczasowe materiały ukazywały grę ponurą, niepokojącą i dość drastyczną (choć nie bez artystycznego zacięcia). Jeżeli powyższe cechy dla fanów horrorów są poważną zachętą, tak niekoniecznie przypadły do gustu australijskiemu urzędowi zajmującemu się nadawaniem kategorii wiekowych grom. Kraj ten znany jest ze swojej restrykcyjnej polityki względem treści w dziełach kultury i niejedna firma musiała toczyć boje o możliwość wydania w nim swoich dzieł.

Z podobnym problemem mierzy się się właśnie Bloober Team, którego The Medium otrzymało ocenę RC (Refused Classification), czyli po prostu odmowną. Jak czytamy w oficjalnej definicji:

Odrzucona klasyfikacja (RC) to kategoria klasyfikacyjna odnosząca się do filmów, gier komputerowych i publikacji, których nie można sprzedawać, wypożyczać, reklamować ani legalnie importować do Australii. Materiał sklasyfikowany jako RC zawiera treści, które mają bardzo duży wpływ na odbiorcę i wykraczają poza ogólnie przyjęte standardy społeczności.

Wniosek odrzucono już w lipcu, ale dopiero teraz dostrzegło to AllGamesDelta.

The Medium na pecetach i Xboksie Series X/S nastraszy nas 10 grudnia.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 4 listopada 2020, 8:17   Dantes
Cenzura gier w Australii czy Niemczech to nic nowego, tam zawsze zmniejszano poziom przemocy a kolor krwi zmieniane z czerwonego na zielony w dzisiejszych czasach większy wpływ na odbiorców ma internet czy telewizja ale jak rząd kontroluje to nie ma problemu.
wtorek, 3 listopada 2020, 14:21   arturdzie
@Eldek Podać przykład tej cenzury?
wtorek, 3 listopada 2020, 13:33   radyjko
Rozumiem, że komentującym chodzi o cenzurę która wkracza w formę wolności artystycznej. Sama cenzura jest szeroko stosowana i powszechna ( również w krajach liberalnych). Większość ludzi po krótkiej analizie zagadnienia jest za cenzurowaniem niektórych treści.
W tym wypadku jednak jest to raczej nietrafione.
wtorek, 3 listopada 2020, 13:28   morphisiusz
Dzieci byłych skazańców to się nie dziwie że tak ostro u nich.
wtorek, 3 listopada 2020, 13:07   Vithar
Cóż. Niektóre kraje mają głupie przepisy, ale żyjemy w czasach globalnego dostępu (nawet jeśli trzeba mu pomóc technologią VPN), więc chyba nie powinno być problemu ze sprzedażą i tak.
Tu niestety raczej nie uda się jak w Wolfensteinie z szybką cenzurą, którą chętni gracze szybko sobie zdejmą mniej lub bardziej oficjalnym patchem.
Nam może być szkoda Australijczyków, ale jakie rządy wybierasz na takie zasługujesz - a że sytuacje takie zdarzają się do lat - widać niewielu to tam przeszkadza.
wtorek, 3 listopada 2020, 12:52   Nezi23
Trochę to żałosne
wtorek, 3 listopada 2020, 12:07   Benku
Bardzo dobrze zrobili w Australii
wtorek, 3 listopada 2020, 11:38   Eldek
Mówię o cenzurze, nie telewizyjnej propagandzie, która jest osobnym tematem.
wtorek, 3 listopada 2020, 11:37   Eldek
Biorąc pod uwagę nastroje społeczne, jak tylko więcej socjalistów dojdzie do władzy, to w Polsce też do takiej cenzury dojdzie. Obecny rząd stosuje mało szkodliwą cenzurę, ale też cenzuruje.
wtorek, 3 listopada 2020, 11:24   PanMianDa
Nie ma to jak rzad dyktujacy obywatelom co moga ogladac a co jest dla nich zbyt brutalne

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z