Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITHogwarts Legacy: J.K. Rowling nie pracuje nad scenariuszem gry

hraboll piątek, 18 września 2020, 10:07 News

Warner Bros. dystansuje się od pisarki, która nadal walczy z oskarżeniami o transfobię.

Zapowiedziane w minioną środę Hogwarts Legacy – w przeciekach określane jako „Harry Potter RPG” – nie będzie bezpośrednią adaptacją książek i filmów. Fani wirtualnej rozrywki nie będą też mieli okazji porozmawiać z najsłynniejszym małym czarodziejem i jego przyjaciółmi. Warner Bros. Interactive Entertainment potwierdziło również, że J.K. Rowling nie pracuje nad scenariuszem gry.

Warto w tym miejscu zauważyć, że autorka książkowego bestsellera nie ma ostatnio dobrej prasy. Wszystko dlatego, że Rowling stanęła w obronie Mayi Forstater, specjalistki ds. podatków, która została wyrzucona z pracy z powodu „transfobicznej aktywności na Twitterze”. Rowling zaczęła otwarcie wypowiadać się na temat seksu i płci, co nie uszło uwadze aktywistów transpłciowych. Pisarka najpierw próbowała walczyć z falą hejtu i agresji, która została w nią wymierzona, aby ostatecznie ograniczyć korzystanie z mediów społecznościowych, już z łatką „radykalnej feministki”.

Krótki komunikat wydawcy Hogwarts Legacy można traktować jako odzwierciedlenie obaw, o których pisaliśmy pod koniec czerwca. Otóż ludzie odpowiedzialni za tego erpega są przekonani, że kontrowersje związane z pisarką mogą negatywnie wpłynąć na wyniki sprzedaży gry. Już teraz społeczność fanów Harry'ego Pottera podzieliła się na dwa obozy. Podczas gdy niektórzy wzywają do bojkotu dzieła ekipy Avalanche Software (twórców m.in. serii Disney Infinity), inni uważają, że karanie developera za grzechy Rowling byłoby niesprawiedliwe. Warner Bros. stara się natomiast uspokoić sytuację.

Na koniec to, co zapewne zainteresuje was najbardziej. A mianowicie – informacje na temat Hogwarts Legacy. Oto one:

Wypełnione magią Hogwarts Legacy stawia graczy w centrum przygody, aby mogli stać się wiedźmami i czarodziejami, jakimi zechcą być. Gracze będą rozwijać umiejętności swojej postaci, opanowując potężne zaklęcia, doskonaląc umiejętności bojowe i wybierając towarzyszy, którzy pomogą im stawić czoła niebezpiecznym wrogom. Podczas zabawy napotkamy także misje i scenariusze, które wystawią na próbę naszą moralności.

Avalanche tworzy wyjątkową rozgrywkę inspirowaną Czarodziejskim Światem J.K. Rowling, w której fani uniwersum znajdą nowe i nieoczekiwane lokacje, postacie i elementy fabuły. Gracze doświadczą także życia jako uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie w XIX wieku, wyruszając w niebezpieczną podróż, aby odkryć ukrytą prawdę o Czarodziejskim Świecie. Będą wreszcie rozwijać swoje magiczne zdolności, opanowując zaklęcia, warząc mikstury i oswajając fantastyczne bestie.

Na premierę Hogwarts Legacy poczekamy do 2021 roku. Do Szkoły Magii i Czarodziejstwa przyjęci zostaną posiadacze PC, PS4, PS5, Xboksów One oraz Xboksów Series X.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 22 września 2020, 2:18   Ziemas
Trzymam kciuki za Rowling, aby nie dała się zakrzyczeć. Lewacki walec wlewa się do nas a głos znanych ludzi może pomóc.
niedziela, 20 września 2020, 10:25   Xellar
Yeshuash,
No chyba nie do końca to było tak. Rowling skrytykowała pewien artykuł tweetem, gdzie autor użył sformułowania: "Osoby menstruujące" (people who menstruate). Na co Rowling napisała, że od wieków w j. angielskim funkcjonuje na takie osoby odpowiedni termin: Kobiety. To właśnie rozpętało tę burzę. Wiele osób ze środowisk LGBTQ+ (nawet tutaj na forum) uznało to za "bezpardonowy atak". Osobiście nie rozumiem, co w jej tweecie było niestosownego, ale pewnie ktoś tutaj to z przyjemnością mi wyjaśni.
niedziela, 20 września 2020, 2:57   Yeshuash
Po komentarzach widzę, że nikt tuataj nie wie co Rowling powiedziała, że wzbudziło taką kontrowersję. W skrócie, wytknęła absurd gdzie zwrócono jej uwagę, że fakt, że osoba ma miesiączkę nie znaczy, że jest kobietą. No i lewicowy Twitter się oburzył i stwierdził, że Pani Rowling mówi, że osoby Trans nie są ludźmi itp. itd.
sobota, 19 września 2020, 23:45   Pioruin
@Scouser Choroby genetyczne (gr. genetes = rodzic, zrodzony) – grupa chorób wywołana mutacjami w obrębie genu lub genów, mających znaczenie dla prawidłowej budowy i czynności organizmu.(wikipedia)
Więc nie bruneci to nie osoby z wadą genetyczną.
sobota, 19 września 2020, 23:19   Twiniu
@Xellar Jako, że podejrzewam tutaj próbę zmiany tematu to odpowiadając Tobie jednocześnie odniosę się komentarza Scousera. Zatem - bruneci nie potrzebują żadnego ponadprzeciętnego starania się rodziców, aby być tak szczęśliwymi, jak dzieci o innym kolorze włosów.
sobota, 19 września 2020, 21:05   Xellar
Twiniu,
Czasem faktycznie cierpi dziecko, ale przy niektórych anomaliach chroosomowych u dziecka, cierpią rodzice. Mam na myśli tutaj choćby Zespół Downa, gdzie jeśli dziecko otoczone miłością rodziców, pomimo znacznie ograniczonego potencjału rozwojowego, może być równie szczęśliwe, a czasem szczęśliwsze, jak "normalne" dzieci. Dziecko z trisomią 21 nie jest świadome co utraciło, bo nigdy tego nie miało, więc jest szczęśliwe z tym co ma.
sobota, 19 września 2020, 19:46   Twiniu
@Scouser Ja tam nie wiem czy wada genetyczna , ale inna liczba chromosomów jest przez niektórych i niektóre uważana za podstawę do wykonania aborcji, żeby "dziecko nie cierpiało"
sobota, 19 września 2020, 16:12   Scouser
@Pioruin - to Ty uważasz, że to wada genetyczna. To tak jakbyś powiedział, że bruneci to osoby z wadą genetyczną...
sobota, 19 września 2020, 15:08   Pioruin
@kugron wady genetyczne jako argument świetny pomysł.
sobota, 19 września 2020, 13:05   kugron
@Sveniu Po drugie, to że ktoś mówi że "lubi osoby trans, ale..." to jest klasyczne "nie jestem rasistą, ALE...".

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Bezkompromisowa zabawa w 4K.

Komentarzy:
8

...i LG 27GN950 wychodzi ta sztuka bardzo dobrze.

Komentarzy:
6

W tym roku World of Tanks, niezwykle popularna gra free-to-play online, obchodzi swoje 10. urodziny. Świętowanie trwa już dobre pół roku i powoli zbliża się do końca, jednak wciąż jest czas, by... zgarnąć kilka prezentów!

Komentarzy:
11

Mitologia grecka, legendy arturiańskie i płaska Ziemia.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z