Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

The Last of Us Part II będziemy w stanie przejść, kierując się wyłącznie słuchem

Witold środa, 3 czerwca 2020, 8:47 News
PS4

Osoby niewidzące będą mogły więc w pełni czerpać przyjemność z gry.

Najważniejsza premiera czerwca coraz bliżej, Naughty Dog jednak oszczędnie dawkuje nam nowe informacje na temat gry. Ostatnim większym zastrzykiem wiedzy przed debiutem było ostatnie State of Play, na którym zobaczyliśmy garść niewidzianych dotąd rozwiązań gameplayowych. Twórcy zabrali teraz głos w kwestii dostępności tytułu dla osób z niepełnosprawnością.

Odpowiedzialny za dźwięk w The Last of Us Part II Robert Krekel pochwalił się na Twitterze, że nową produkcję studia można przejść w całości, kierując się jedynie słuchem. Jak napisał, wypróbował to również na sobie, walcząc z zamkniętymi oczami, co nie przeszkodziło mu w unikaniu ciosów wrogów czy uskutecznianiu zabójstw z ukrycia. Oczywiście jest to możliwość kierowana przede wszystkim do osób niewidzących lub niedowidzących, ale na pewno znajdą się inni, którzy zechcą sprawdzić, jak to działa.

Oprócz tego w grze zawarty jest system czytający na głos wszystkie ważne teksty – co ważne, nie tylko po angielsku, ale również w innych językach.

The Last of Us Part II na PS4 zawita 19 czerwca.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 4 czerwca 2020, 0:13   Pul
Potrafiłem pokonywać, na bazie dźwięków i wibracji, z zamkniętymi oczami, na nielewelowanwj postaci, Genichiro w dwóch pierwszych fazach na dachu Zamku w Ashinie, ale wcześniej pokonałem juz go raz widząc i przed ślepymi podejściami spędziłem wiele godzin prób normalnie. Myślę, że łącznie 20-30h wcześniej na nim spędziłem. Oczy zamykałem dla urozmaicenia, nie ustaliłem sobie takiego celu, dopiero 3 faza sprawiała mi wtedy problem.
środa, 3 czerwca 2020, 23:39   dino_19
No z tą pełnią czerpania to troszku na wyrost :P
środa, 3 czerwca 2020, 22:32   DETHKARZ
Z kijem golfowym?
środa, 3 czerwca 2020, 19:52   nietrol
Bzdura. Mógł to zrobić bo wcześniej widział, pracował, testował, więc pewnie znał już to wszystko na pamięć. Dla człowieka niewidomego dźwięki z takiej produkcji to czysta abstrakcja wg tzw problemu Molyneux. Czekam na 19.06, wtedy okaże się w którą stronę poszła gra.
środa, 3 czerwca 2020, 10:53   VondesSznycel
Na słuchawkach stereo?
środa, 3 czerwca 2020, 10:42   ja0lek
Nie wierzę, że tak się da :O

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z