Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation 5 zobaczymy w sierpniu, więcej Xbox Series X jeszcze w czerwcu?

Witold wtorek, 19 maja 2020, 10:05 News

Na Nintendo Direct mamy zaś podobno w ogóle nie liczyć.

Sezon konferencyjny w tym roku będzie wyjątkowo rozciągnięty Normalnie w tym momencie czekalibyśmy na E3 i mrowie zapowiedzi związanych z targami, ale z powodu pandemii większość wydawców organizuje własne wydarzenia – i to nierzadko więcej niż jedno. Microsoft zorganizował więc już jedno Inside Xbox, a na lipiec zapowiedział kolejne. Ubisoft oraz Electronic Arts jak na razie nieco bardziej tradycyjnie trzymają się pojedynczych dat.

Wielką niewiadomą pozostaje Sony, od którego prezentacji spodziewamy się w czerwcu. Najnowsze ustalenia Jeffa Grubba z VentureBeat sugerują jednak, że nowe PlayStation w akcji zobaczymy w nadchodzących miesiącach aż dwa razy. Po raz pierwszy będzie to miało miejsce na początku przyszłego miesiąca podczas State of Play – miałoby się ono skupić na grach zmierzających na PS5 (jak podkreśla Grubb, mowa nie tylko o produkcjach wewnętrznych studiów). Sama konsola może się także wtedy pokazać światu po raz pierwszy, acz to są już spekulacje. Firma szykuje również drugie State of Play, tym razem zaplanowane na początek sierpnia – podczas niego zobaczylibyśmy tytuły zarówno na obecną, jak i następną generację.

Microsoft z kolei według źródeł Grubba planuje zorganizować jeszcze jedno wydarzenie ok. 10 czerwca. Zamiast gier gwoździem programu będzie sam Xbox Series X – zapewne zobaczymy konsolę w akcji, spółka zaś zaprezentuje różne funkcje okołogrowe. Dziennikarz uściślił również kwestię zagrożonego czerwcowego Nintendo Direct – podobno Japończycy przekazała swoim partnerom, żeby nie czekali z dużymi zapowiedziami na imprezę, co może sugerować, iż na kolejną edycję przyjdzie nam poczekać jeszcze długo. Najpewniej firma czeka, aż rozwiążą się problemy z produkcją Switchów.

[AKTUALIZACJA]

Czerwcowy pokaz Sony wydaje się coraz bardziej prawdopodobny:

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 19 maja 2020, 14:03   VondesSznycel
w wypadku sony zobaczmy to słowo klucz

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z