Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Wszystkie korporacje i gangi ujawnione dotąd przez CD Projekt

Wokulski niedziela, 3 maja 2020, 16:25 News

Pod czyim butem przyjdzie nam pracować, przed kim będziemy uciekać gdzie pieprz rośnie?

Cyberpunk 2077 zbliża się wielkimi krokami i nic nie wskazuje na razie na to, aby miało to ulec zmianie. Choć ostateczny sukces produkcji wciąż pozostaje dla nas niewiadomą, to o podstawy rozgrywki martwić się nie musimy, bo oparte są one na papierowym RPG "Cyberpunk 2020" autorstwa Mike’a Pondsmitha. Status książki oraz jej niesłabnąca popularność dowodzą, że obmyślony przez autora świat wciąż interesuje oraz zaskakuje różnorodnością. Współpraca jest bardzo ścisła, bardziej niż w przypadku Andrzeja Sapkowskiego i "Wiedźmina", ponieważ studio pozostaje z pomysłodawcą w ciągłym kontakcie. Podobno gotowy scenariusz liczy sobie „kilka grubych tomów”.

Nieodłącznym elementem stworzonego przez Pondsmitha świata są korporacje i megakorporacje. Część z nich jest szablonowo zła, część względnie neutralna, inne posiadają nieco bardziej skomplikowane motywy. Wszystkie łączy walka o pieniądze mieszkańców i wzajemne wydzieranie sobie fragmentów bliskiego anarchii, poplątanego świata. Nie brakuje też gangów, które prezentują sobą całą paletę różnych ideologii oraz celów.

Od pewnego czasu CD Projekt RED publikuje na swoim Twitterze ich krótkie zajawki. Zebraliśmy je dla Was w jednym miejscu.

Zebrani w 2076 po śmierci Elizabeth „Lizzie” Borden, właścicielki klubu ze striptizem oraz byłej prostytutki, która traktowała swoich pracowników fair i broniła przed agresywnymi klientami, członkowie The Mox opisują siebie jako „tych którzy bronią pracujące dziewczyny i facetów” przed przemocą i wykorzystywaniem.

Założona przez zmęczonych bezskutecznymi działaniami Departamentu Policji Night City weteranów Czwartej Wojny korporacyjnej, 6th Street miała początkowo służyć i bronić społeczności Vista del Rey. Dziś jednak ich intepretacja litery prawa oraz „przywracania sprawiedliwości miastu” jest dyskusyjna i wykorzystywana do własnych celów.

Arasaka Corp. to rodzinna firma z Japonii. Znani są z dostarczania korporacjom usług bankowych, ochronnych oraz prawnych. Jedna z najbardziej wpływowych megakorporacji w 2077. Ich bronie oraz pojazdy są jednymi spośród najbardziej pożądanych przez policję oraz siły ochronne.

Animals – agresywny gang uliczny z zachodniej Pacyfiki, który unika używania współczesnych technologii. Zamiast tego zażywają „ultra testosteron” oraz suplementy pochodzenia zwierzęcego, takie jak hormony wzrostu. W sercu czują się zwierzęcy – i niebezpiecznie dumni z tego, kim są.

Ciąg dalszy na następnej stronie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 16 czerwca 2020, 23:30   Janek500
"kampania Cyberpunka leży i kwiczy" - A Keeanu to pies?
niedziela, 10 maja 2020, 22:42   TROLL1987
@scouser, tak 5 lat temu, co nie zmienia faktu, że góra cały czas miała wgląd w pracę tych osób i mogła zmienić koncepcję po 3-4 miesiącach..... A nie po roku, kto wie ile takich wolt było podczas tworzenia gry i
jak wpłynęły ma długość jej produkcji.
wtorek, 5 maja 2020, 10:24   joeblack1989
Tak wydsjcuebgre w 2021 roku bazująca na cyberpunk 2020... To będzie idealny PR xD
poniedziałek, 4 maja 2020, 11:41   Scouser
@TROLL1987 - czyli kiedy to było dawnoooo temu 5 lat szmat czasu.
poniedziałek, 4 maja 2020, 11:39   Scouser
@Agitare - gdzie i kiedy była mowa o tym, że Cyberpunk miał być w profilu 3 os.?
poniedziałek, 4 maja 2020, 1:48   TROLL1987
@Rad14.... Kiedyś było wspominane,ze redzi jeśli chodzi o marketing wzorują się częściowo na.... twórcach fallouta 4 :P.....Tzn. dużo materiałów tuż przed premierą :)
poniedziałek, 4 maja 2020, 1:16   Rad14
Nie wiem czy pamiętacie kampanię reklamową Wieśka, że pozwolę sobie przypomnieć słynny trailer z "Killing monsters". W porównaniu do tego kampania Cyberpunka leży i kwiczy.. no ale z drugiej strony może Redzi stwierdzili że wystarczy hype i fame wiedźmina żeby się sprzedało. Znając możliwości CDP to te gangi można było przedstawić chociażby w postaci jakiegoś interesującego trailera, a nie kilku wpisów na Twitterze... mam nadzieję że to po prostu oznaka tego, że wszystkie siły rzucono na wykończenie gry
poniedziałek, 4 maja 2020, 0:28   TROLL1987
@Agitare... Brak cutscen ? Mogę prosić o źródło ? Ponoć mają być ale z widoku pierwszej osoby..... Co do zmiany widoku z FPP na TPP .... zrobili to w okresie gdy nad grą pracowało 20 osób bo reszta robiła dodatek Krew i Wino.... Ale fakt, wyrzucenie rocznej pracy 20 osób do kosza to objaw złego zarządzania, które zresztą w tej firmie nigdy nie było najlepsze. Ale wydaje ni się, że gra musi wyjść we wrześniu żeby zdążyć przed nową generacją konsol.
niedziela, 3 maja 2020, 23:55   w1ntermu7e
+ CDRP potwierdziło obecność na internetowym zamienniku E3 (to od ING) więc wtedy dostaniemy na pewno nowe informacje.
niedziela, 3 maja 2020, 23:53   w1ntermu7e
@arisa ale CDRP mówiło że kampania marketingowa zaczyna się dopero od czerwca

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z