Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITValorant: Riot wprowadza zmiany do kontrowersyjnego anti-cheata

Witold wtorek, 28 kwietnia 2020, 11:54 News
PC

Wciąż będzie kontrowersyjny, ale przy tym mniej irytujący.

Próbę zdobycia przez twórców LoL-a innych rynków możemy uznać za – przynajmniej w tym momencie – całkiem udaną. Dokładnych liczb co prawda nie znamy (oprócz tych z Twitcha), ale w grze chętnych do zabawy nie brakuje, a każde kolejne doniesienia o niej wywołują niemałe zainteresowanie.

Głośno o Valorancie zrobiło się jednak również z innego powodu: kontrowersyjnego anti-cheatu, Vanguarda, który uruchamia się wraz ze startem systemu i operuje na poziomie jego jądra. Chociaż to drugie nie jest niczym nowym, fakt, że jedyną możliwością wyłączenia zabezpieczenia jest odinstalowanie gry (lub włączenie trybu awaryjnego), „odrobinkę” irytował fanów. Po fali krytyki Riot postanowił w końcu wprowadzić pewne zmiany.

Od teraz działający Vanguard zobaczymy na pasku zadań – jeżeli zechcemy go wyłączyć, wystarczą dwa kliknięcia myszki, podobnie jak z innymi programami. Powinno to rozwiązać wszelkie problemy z ewentualną wydajnością czy konfliktami z innymi aplikacjami. Jednocześnie jednak studio nie wycofuje się z głównej idei Vanguarda: po wyłączeniu zabezpieczenia nie będziemy w stanie zagrać w Valoranta aż do ponownego uruchomienia systemu. Sam anti-cheat wciąż można też łatwo odinstalować (acz nie muszę chyba tłumaczyć, że na serwery się wtedy nie dostaniecie). 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 29 kwietnia 2020, 12:07   Vithar
Czemu tak twardo stoją przy tym, by to badziewie cały czas było w tle, a nie jak np. przy Easy AntiCheat - uruchamiało się wraz z nią. Valorant i tak zalało morze cziterów, co tylko pokazuje, że Vanguard to żadna tarcza – co najwyżej połamany puklerz.
środa, 29 kwietnia 2020, 6:43   Piterk95
Update: riot na reddicie napisał, że sterownik będzie można teraz łatwo usunąć klikając ppm na ikonkę w trayu. Oczywiście przy kolejnym uruchomieniu gry zainstaluje się on znowu, ale jeżeli ktoś nie planuje grać np. przez tydzień to może sobie to odinstalować.
Absurdalna sytuacja.
środa, 29 kwietnia 2020, 2:48   lltriniton
Podstawowe pytanie brzmi: po cholerę im tak agresywny anty czit skoro i tak czitują?
wtorek, 28 kwietnia 2020, 16:52   Piterk95
Czyli rozumiem, że sterownik i tak będzie ładował się przy starcie systemu, ale będzie go można (trzeba), za każdym razem od nowa wyłączać kiedy uruchamiamy PC nie do grania? I wtedy być może wyładuje się z pamięci, bez możliwości ponownego załadowania? Nie no, super rozwiązanie problemu!
Dopóki nie zrezygnują z ładowania niepodpisanego cyfrowo sterownika przy starcie systemu to ja dziękuję za takie granie. Anti cheat ma działać tylko z grą. Z drugiej strony punkbuster też ciągle działa w tle...

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z