Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITOficjalne stanowisko Wydawnictwa Bauer ws. przyszłości CD-Action

CD-Action poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 13:50 CD-Action

W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer wystosowało oficjalne oświadczenie.

W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać. Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 3 maja 2020, 20:46   sadpanda
Też znajduję sobie recenzje, zapowiedzi online, ale np. publicystykę wolę na papierze, dłuższe czytanie z ekranu jest dla mnie niewygodne.
A tak przy okazji, to nawet nie wiedziałem, że CDA ma kanał na YT. Do głowy mi to nie przyszło i jakoś nigdy nie szukałem, jak miałem wszystko w rękach na piśmie.
niedziela, 3 maja 2020, 20:42   sadpanda
@Smuggler
Tego się nie spodziewałem.
@Mizman77
Jeszcze jedna sprawa: do kogo jest kierowany Pixel, a do kogo CD-Action.
Pixel sprzedaje się na nostalgii (co nie znaczy, że to źle!), i jest kierowany raczej do osób ~40-50 lat, które mogą sobie przypomnieć jak to kiedyś było fajnie. I przy okazji są przyzwyczajone do formy fizycznej.
CDA jest bardziej "na czasie", odbiorcy są młodsi, wychowani online. Po co mają płacić, jeśli mają "to samo" za darmo w Internecie?
niedziela, 3 maja 2020, 18:20   Smuggler
@sadpanda - na to byl osobny budzet.
niedziela, 3 maja 2020, 16:52   WezTaNoga
@Imbram - pewnie nie mają już mocy przerobowych, aby tworzyc bogate wersje elektroniczne. Jakby nie patrzec - wszyscy wiedzą, że nr 7/2020 to ostatni. Muszą nad nim porządnie popracowac.
niedziela, 3 maja 2020, 14:34   Imbram
@boorger ja bym za to chętnie zobaczył jakiś cyfrowy dodatek jak za dawnych czasów. Z elektroniczną formą gazetki, ActionMagiem, bonusem 1 i 2 itd. Oczywiście w normie kodu do hostowanych gdzieś treści. Ale przy obecnym wydawcy, dla którego pismo to tylko papir, to chyba marzenie ściętej głowy.
niedziela, 3 maja 2020, 13:26   boorger
Pełniaków też nie muszą dawać w dobie darmówek i licznych promocji.
niedziela, 3 maja 2020, 12:59   2real4game
@sadpanda - "część tu zebranych wyrzucała redakcji, "ciekawsze i szybciej dostępne treści można znaleźć w Internecie""
o to to. Tylko jakoś nikt z nich nie napisał, gdzie takie treści można znaleźć. Wiem, że zdarzają się na tych bardziej i mniej popularnych portalach, ale i tak trzeba się na nich przebijać przez mnóstwo śmieci, żeby wygrzebać coś ciekawszego. A w CD-Action czasami trafiało się coś słabszego.
niedziela, 3 maja 2020, 12:57   sadpanda
@Mizman77
Mi się wydaje, że gros kasy szedł na licencje wydawców na gry, ale tu musiałby się insider wypowiedzieć, a jak znam życie to na to jest klauzula poufności.
niedziela, 3 maja 2020, 12:52   Mizman77
@sadpanda
Kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy to nie jest mało. Spokojnie by zarobić na kilkanascie osób w redakcji. Ja chętnie będę kupował wersję cyfrową, bo i ekologicznej i na półkach mało już miejsca.Pixel na pewno ma mniejszy nakład i wychodzi dalej.A i jakość papieru mają wysoką :-) Po prostu mniej kasy dla korporacji i sami sobie poradzą z wydawaniem. Powodzenia!
niedziela, 3 maja 2020, 12:40   sadpanda
@Mizman77
No i następny.
Pisma papierowe znikają, bo jak część tu zebranych wyrzucała redakcji, "ciekawsze i szybciej dostępne treści można znaleźć w Internecie".
Mogliby sobie przynależeć do Grupy Wydawniczej Władców R’lyeh, i tak by ich zamknęli, jeżeli nakład by się nie rozchodził.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Stąd pod koniec tego odcinka prezentuję coś ekstra.

Komentarzy:
2

Nie tam, gdzie bym się go mogła spodziewać.

Komentarzy:
6

Dla osób spoza świata gier głównym skojarzeniem z tematem polskich produkcji będzie bez wątpienia Wiedźmin. Gracze znają dużo więcej tytułów i wiedzą, jak kreatywna potrafi być nasza branża. Jednak najwięcej o sile sektora gamedev wiedzą... inwestorzy. Oni zarabiają na nim od lat.

Komentarzy:
1

Nick Waldron to jedna z tych osób, które są przez wszystkich lubiane, wszędzie ich pełno, przyjaźnią się z każdym i każdemu pomagają. Ich urok jest nieodparty, a intencje zdają się czystsze niż łza. A więc, zgodnie z prawidłami sztuki, Nick musi zginąć w strasznym wypadku.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« listopad 2020
PWŚCPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30