Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGTA VI mniejsze od poprzedniczki, szykuje się gra-usługa?

Witold piątek, 17 kwietnia 2020, 12:55 News

„Szóstka” dla niektórych może być przez to rozczarowaniem – przynajmniej w pierwszej chwili.

Rockstar jest studiem pełnym skrajności. Z jednej strony gracze kochają firmę za niesamowite, niepowtarzalne i ogromne gry, z drugiej jej pracownicy skarżą się na crunch, nadgodziny czy wręcz mobbing.

Skala tego pierwszego jest zresztą zaskakująca nawet jak na standardy naszej branży, a developer od lat znajduje się pod ostrzałem. Przed premierą Red Dead Redemption II burza wybuchła po raz kolejny i tym razem – ku zaskoczeniu chyba wszystkich – Rockstar po czasie zaczął wprowadzać rozwiązania mające poprawić warunki pracy.

Zgodnie z ustaleniami Jasona Schreiera z (jeszcze wtedy) Kotaku, sytuacja u developera uległa diametralnej poprawie. Wśród kilkunastu osób, z którymi rozmawiał dziennikarz, wszyscy zauważyli pozytywne zmiany; studio przestało w końcu działać tak, jak to było za czasów „garażowych”, a zaczęło przypominać wielką, nowoczesną firmę, którą przecież jest już od dawna.

Pracownicy chwalą także zarząd spółki za zachowanie w obliczu pandemii – góra kładzie nacisk na zdrowie i bezpieczeństwo zatrudnionych, akcentując, iż „w takiej sytuacji brak produktywności jest czymś normalnym”. Najwięcej zyskali chyba testerzy, którzy otrzymali etaty i podwyżki, a nadgodziny stały się dla nich opcjonalne.


Ile wiesz o grach Rockstar Games? Sprawdź! [QUIZ]

Istotne jest jednak nowe podejście do zarządzania. Dzięki lepszemu rozplanowaniu zadań potrzeba crunchu przy „następnym dużym projekcie” ma zostać zredukowana do minimum; uelastycznione zostały też godziny pracy. W studiu powszechna jest także nadzieja, iż po odejściu Dana Housera skończy się przepisywanie scenariusza i wprowadzania gruntownych poprawek na ostatni moment.

Najważniejszą zmianą będzie mimo wszystko co innego. Kolejna odsłona GTA ma być bowiem po prostu mniejsza od poprzednich gier studia – tzn. w dniu premiery, ponieważ firma zamierza rozbudowywać ją wraz z regularnymi aktualizacjami.

Czy płatnymi? Tego jeszcze nie wiemy, ale nie bylibyśmy wcale zaskoczeni. Wiąże się z tym również kolejna informacja: „szóstka” jest podobno wciąż we wczesnym etapie produkcji, stąd trudno powiedzieć, czy studio nie powróci do dawnych zwyczajów w momencie zbliżającego się debiutu. A kiedy powinniśmy się go spodziewać? Z pewnością nieprędko.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rockstar Games, akcja, Rockstar Games, Take-Two Interactive,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 11:48   Kuba3003
@Unthinkabl3 żeby czasem nie o singeplayer. GTA IV zajebista fizyka, spoko fabuła kiepska optymalizacja, GTA V - zajebista optymalizacja, spoko fabuła, słabsza fizyka i interakcje z otoczeniem.
GTA online - zabawka dla dzieci do trzepania kasy od rodziców.
sobota, 18 kwietnia 2020, 14:46   ciekawymarian
Oczywiście, że płatnymi. Dla mnie zeszmacenie się marki.
sobota, 18 kwietnia 2020, 12:01   skurczybyczek666
@Drogba:
Jasne, jasne. Mów sobie dalej. XD
sobota, 18 kwietnia 2020, 9:37   Unthinkabl3
Co mamy rozumieć poprzez słowo "mniejsze"? Ucięta fabuła? Mniejszy obszar mapy, czy może gra odchudzona o tryb multiplayer?
sobota, 18 kwietnia 2020, 1:02   AoS
Bajania, bajania... Bajać można w nieskończoność, przy każdym GTA bajania są ogromne, często nawet wycieki to bajania, bo z 10 informacji tylko jedna okazuje się prawdziwa ale też nie wygląda tak jak ją opisują. Ja tam jestem przyzwyczajony, że do póki R* nie pokaże to każde informacje można w tyłek wsadzić.
piątek, 17 kwietnia 2020, 21:32   mad00mat
Czyli takie GTA IV bez treści za to z masą mikro transakcji. Spoko.
piątek, 17 kwietnia 2020, 20:06   nietrol
Nie ma problemu, mogą zrobić tylko Online dla tych wszystkich dzieci którym podoba się glanowanie przypadkowych przechodniów, przecież mogą sobie zrekompensować własne kompleksy. Do tego masa płatnych dlc, shark cardy itp, niech koszą ile wlezie, czas dojenia nastał. Singla może nie być, GTA skończyło się na Vice City, a RDR na... RDR.
piątek, 17 kwietnia 2020, 19:58   rafioza02
Nie miałbym nic przeciwko mniejszej i bardziej kameralnej części z naciskiem na historię (GTA IV). Piąta część była wydmuszką, pełno fajnych mechanizmów, mini-gier, przywiązania do nawet najmniejszych detali, ale co z tego jak GTA IV pod wieloma względami było lepszą grą? Jak R* zacznie bardziej podążać drogą gier-usług, to dla mnie oficjalny koniec tego deva. Kręcili bekę z popkultury i branży, a następnie stali się ich częścią :/ Hey, Niko, Let's go bowling.
piątek, 17 kwietnia 2020, 19:12   CamCygi
Prędzej to oni wydadzą remaster GTA V na PS5/XSX.
piątek, 17 kwietnia 2020, 18:46   w1ntermu7e
@kukurydza, tylko ze wtedy w GTA nie było w sumie co robić poza misjami. W 5 była cała masa ciekawych lub mniej rzeczy do robienia (mi osobiście nie przypadły do gustu), a w RDR2 zadania poboczne potwornie wkręcały. Więc wolę "większą" grę typu RDR2, z wielką mapą, dobrą fabułą i zajęciami pobocznymi - czy to zwykłe questy czy jakieś "zajęcia" umilające rozgrywkę.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z