Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Gamescom: Impreza w Kolonii odwołana [AKTUALIZACJA] Oficjalne stanowisko organizatorów

Witold środa, 15 kwietnia 2020, 19:22 News

Jest to konsekwencja ostatnich decyzji niemieckiego rządu.

Szanse na odbycie się w tradycyjnej formie tegorocznej edycji największych growych targów na świecie były niezwykle małe – i to pomimo stosunkowo odległego terminu imprezy, czyli końcówki sierpnia. Organizatorzy już przed dwoma tygodniami zapowiedzieli, że Gamescom 2020 na pewno będzie miał miejsce – jeżeli nie fizycznie w Kolonii, to przynajmniej jako wyłącznie cyfrowe wydarzenie. Decyzja miała zostać podjęta w maju, ale wygląda na to, iż powinniśmy nastawiać się ten drugi scenariusz.

Niemiecki rząd wraz z władzami poszczególnych landów uzgodnił bowiem dzisiaj scenariusz dalszej walki z trwającym Corona-Krise. Mimo łagodzenia jednych obostrzeń (np. ponowne otwieranie szkół od maja) w mocy utrzymane zostaną inne. Do przynajmniej 31 sierpnia zakazane będzie więc organizowanie imprez masowych. W poczet takich z pewnością zalicza się zaś Gamescom, który w zeszłym roku odwiedziło 373 tysiące osób. Organizatorzy, game – Verband der deutschen Games-Branche, jeszcze nie skomentowali tej decyzji, ale jak wiemy, już wcześniej przygotowywali się na taką ewentualność.

Gamescom 2020 odbędzie się więc wyłącznie w formacie cyfrowym między 25 a 29 sierpnia.

[AKTUALIZACJA]

Oficjalne stanowisko organizatorów:

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: GamesCom,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Gamescom oficjalnie tylko cyfrowy, Opening Night Live wciąż w planach

News
piątek, 17 kwietnia 2020

gamescom-oficjalnie-tylko-cyfrowy-opening-night-live-wciaz-w-planach Organizatorzy obiecują, że impreza pozostanie sercem gamingu.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z