Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Resident Evil VIII: Kolejne informacje dotyczące nowej odsłony [PLOTKA]

Witold środa, 8 kwietnia 2020, 12:47 News
Fanowska wizualizacja autorstwa Biohazard Declassified
Fanowska wizualizacja autorstwa Biohazard Declassified

Tak, raz jeszcze wspomniano o wilkołakach.

Nasza ulubiona marka zombiaczych horrorów znajduje się teraz w dość ciekawym miejscu. Ogromny sukces remake'u drugiej części, a także spore zainteresowanie wokół „trójki” (chociaż nie wiemy, jak przełoży się ono na sprzedaż) sprawiły, iż naturalnym ruchem dla Capcomu byłoby odświeżanie kolejnych klasycznych odsłon. Firma bada zresztą grunt w sprawie przyszłych projektów, jednak jednocześnie szykuje nam co najmniej jednego nowego Residenta – przynajmniej według różnych krążących po internecie plotek.

Tych zaś nie brakuje, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że najciekawsze pochodzą z całkiem wiarygodnych źródeł – jak więc o nich nie wspominać? Znany fanom serii leaker AestheticGamer1 donosił o najbardziej nietypowej części w historii, acz nie zdradził zbyt wiele, na czym polegać miałaby jej wyjątkowość (oprócz fabuły – wątki biotechnologiczne zostały bowiem podobno zastąpione wątkami okultystycznymi). Nie jest to jednak koniec doniesień na temat „ósemki”.

Biohazard Declassified oraz Rely on Horror zdobyły informacje od ambasadorów marki, którzy mieli brać w marcu udział w zamkniętych testach nowej części. Wiemy więc, że roboczy tytuł odsłony to VILLAGE (które aż prosi się o wyróżnienie VI oraz dwóch belek z LL... piękne 8, prawda?). Ważną i dość niejasną rolę ma odegrać Chris Redfield (jedna z kluczowych dla serii postaci), chociaż wciąż głównym bohaterem będzie Ethan Winters z „siódemki”. Twórcy mają zresztą eksperymentować z wyglądem Redfielda. Akcja gry ma być osadzona w zimowej europejskiej scenerii (a przynajmniej w niej rozgrywało się prezentowane testerom demo). Nie podjęto także jeszcze ostatecznych decyzji związanych z ekwipunkiem – sprawdzane mają być warianty podobne do tego z RE7 czy „czwórki”.

Nie zabrakło też wilkołaków, o których tyle się wspominało. W prezentowanych fragmentach walka z nimi na początku miała być niemożliwa i jedynym rozwiązaniem pozostawała ucieczka. W grze obecne mają być elementy paranormalne (lub jedynie udające takowe – wspominano bowiem także o halucynacjach). Tutejszym odpowiednikiem Nemesisa czy Mr. X mają być za to podążająca za nami Wiedźma oraz ogromny stwór „z łańcuchami i taki tam”.

Resident Evil VIII ma podobno pojawić się na rynku w pierwszym kwartale 2021. Nie muszę chyba przypominać, że nawet najpewniejsze źródła (a wspomniane portale znowu aż tak wiarygodne nie są, aby stawiać pieniądze na ich doniesienia) mogą czasem zawieść. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 9 kwietnia 2020, 6:19   Bronnson
Nie kupuję tych wątków "okultystycznych i paranormalnych". To by się w uniwersum za przeproszeniem kupy nie trzymało. Z resztą w samej Japonii mieli by niezłego gwoździa w tytule, biorąc pod uwagę że u nich RE to Biohazard.
środa, 8 kwietnia 2020, 16:53   CzlowiekKukurydza
W końcu im się noga potknie na tym rushowaniu z wysokobudżetowymi Residentami z głównej serii, 7, 2, 3, 8 - wolniej Panowie. Dajcie wreszcie Revelations 3 z normalnym coopem online w kampanii...
środa, 8 kwietnia 2020, 15:11   Edzieq
Ja kompletnie nie mogę zrozumieć dlaczego tak bardzo zmienili mu facjatę. Według mojego gustu jest nieciekawa. Znacznie lepiej prezentował się w 5. części dla przykładu. O wiele lepiej wypadł młody Leon albo Ada Wong. Bardzo trzymali się poprzednich części a z Chrisem pojechali po bandzie. Wychudzony żołnierzyk
środa, 8 kwietnia 2020, 13:44   Nezi23
Wszystko fajnie i pięknie ale by trochę wyluzowali z tym Chrisem. Łapię że teoretycznie "główna postać" w serii i nie pojawił się w dwóch ostatnich rimejkach, ale od piątej części regularnie się pojawia w numerowanych RE. Seria posiada wiele innych ciekawych postaci które czekają na ponowne wykorzystanie.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z