Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMarvel udostępnia za darmo komiksy w sieci

Witold poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 13:55 News

Wybór jest całkiem spory, chociaż najwięcej radości będą mieli fani Avengersów.

Nie ma co ukrywać, lepszego czasu do nadrabiania zaległości wszelkiej maści dawno nie było. Na potęgę czytamy książki ze stert, które narastały wokół biurka przez lata, słuchamy zespołów polecanych przez znajomych od dawna, oglądamy klasyki kina z przepastnych zbiorów serwisów streamingowych czy rzecz jasna gramy w gry z przysłowiowej kupki wstydu. To jednak również niezły moment, aby spróbować też czegoś nowego – dla części z was mogą to być komiksy.

Nadarza się ku temu świetna okazja, ponieważ Marvel postanowił zachęcić nas do pozostawania w domu, udostępniając dwanaście swoich tytułów online. I właśnie „tytułów”, gdyż znalazły się tu zarówno pojedyncze zeszyty, jak i całe serie czy konkretne wydarzenia w ich ramach liczące po kilka/kilkanaście numerów.

Chociaż na wybór można by ponarzekać (dlaczego tak mało klasyków z poprzedniego tysiąclecia?), głupio to robić, kiedy oferuje nam się sporo darmowego dobra. W ramach Marvel Unlimited możemy więc przeczytać legendarną „Civil War” z 2006 lub „Avengers” 89-97 (1963), czyli numery opowiadające o wojnie Kree-Skrull (zdaniem niektórych jedne z najlepszych w historii). Znalazło się też miejsce dla sagi o Dark Phoenix („Uncanny X-Men” 101-108), a także sporo młodszej serii o Kapitanie Ameryce i Zimowym Żołnierzu. Żal również nie zajrzeć do „Avengers vs. X-Men” czy „Thanos Wins”. Nie braknie też rzeczy odrobinę świeższych – cieszyć mogą „Avengers” z 2018 i ciut starszy „Black Panther”. Jedyne co smuci, to skromna reprezentacja Spider-Mana: zaledwie pojedynczy numer sprzed dwóch lat (a jednak nie smuci – patrz niżej).

Udostępnione komiksy (wyłącznie po angielsku) znajdziecie TUTAJ. Za darmo dostępne będą do 4 maja (później zmienią się tytuły, więc jest nadzieja na np. „Elektrę”).

Pełna lista:

 • Avengers vs. X-Men
 • Civil War
 • Amazing Spider-Man: Red Goblin
 • Black Panther (Ta-Nehisi Coates)
 • Thanos Wins (Donny Cates)
 • X-Men Milestones: Dark Phoenix Saga
 • Avengers: Kree/Skrull War
 • Avengers (Jason Aaron)
 • Fantastic Four 
 • Black Widow 
 • Captain America: Winter Soldier Ultimate
 • Captain Marvel 

EDIT:
Z jakiegoś powodu Marvel w informacji prasowej odsyłał w niektórych wypadkach jedynie do pojedynczych zeszytów (gdy w pozostałych kierował do całych serii); zarówno Fantastic Four, jak i Captain Marvel, Black Widow, Black Panther oraz oczywiście Spider-Man oferują jednak kilka numerów więcej. Dzięki freynir za zwrócenie uwagi! Link kieruje teraz po prostu do wszystkich udostępnionych za darmo komiksów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 16 kwietnia 2020, 21:16   ciekawymarian
Super, mądre firmy tak właśnie się reklamują w czasach zarazy. Viralnie :D
wtorek, 7 kwietnia 2020, 12:27   SilentBob
@Gavriel6 na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że bronię nowej serii New Warriros to ja nie wiem.
wtorek, 7 kwietnia 2020, 1:25   Gavriel6
A Marvel rozpoczął akcję "odłożyć ołówki" i zostawił bez pracy dziesiątki "twórców", którzy tworzyli dla niego ten badziew. Oni po prostu nie mogą sobie pozwolić na dopłacanie do interesu, cholera wie, czy ten komiks nie skończy się po 2-3 zeszytach. Każdy, kto śledzi sytuację zachodniego rynku komiksowego widzi, jaki panuje tam lewicowy, poprawnie polityczny reżim SilentBob, więc się ewidentnie nie interesujesz tematem i wielce stajesz w obronie komiksu, którego twórca sam odstrasza potencjalnych kupców.
wtorek, 7 kwietnia 2020, 1:18   Gavriel6
@SilentBob Nie wytrzyma tyle, bo: spotkało się z bardzo negatywnym odzewem, ze strony potencjalnych kupcow, a doświadczenie pokazało, w postaci komiksów pokroju Instoppable Wasp, czy America Chavez, że Marvel wypluwa z siebie te graficzne wymioty, ponieważ koszta ponoszą salony komiksowe, że względu na wysokie ceny kupna partii i brak możliwości zwrotu, a coś sprzedawać w końcu muszą, dlatego te serie były kilka razy wskrzeszane. Tak było do tej pory, bo teraz zmieniło się status quo, upadł dystrybutor...
poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 21:43   SilentBob
@Maciejka01 z jednej strony krytykujesz Marvela za New Warriors, z drugiej besztasz za "ten sam status quo". Zdecyduj się.
No i skąd wiesz, że New Warriors skończy się po 10-20 numerach? Jeszcze nawet jeden numer nie wyszedł tej serii, a ty już takie optymistyczne założenia robisz, że przez 10-20 miesięcy ona się utrzyma...
Dawaj dalej, co tam jeszcze ciekawego masz do powiedzenia na temat amerykańskiego rynku komiksowego?
poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 21:33   Marco3212pl
A punisher ?
poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 18:48   freynir
Ktoś tu nie umie liczyć, paojączki mają przynajmniej osiem nóżek. Wszedłem bezpośrednio na:
https:www.marvel.com/comics/discover/1626/read-these-free-comics
I samego Spideya naliczyłem 8 numerów z Red Goblinem, 4 numery Action Spider-Mena plus gościnne występy w Super-Hero i innych.
poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 16:34   Maciejka01
@Xaris192 To wszystko, jeszcze z dodatkiem tego że od lat Marvel, DC i większość firm wydaje większość serii które są tak złe że kończą się po 10-20 numerach (patrzę na ciebie Marvel i twoich New Warriors...I GAZ INTERNETOWY), i po to aby mieć zyski z małych nakładów poprzez podwyżkę cen, to branża zasługuje na zgubę. Powinno to wszystko być o dostarczeniu dobrych opowieści, ale to jak bardzo oni wszyscy jadą na cross-overach i to jak non-stop jest ten sam status quo, to nie dziwię się że komiksy tracą.
poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 16:29   Maciejka01
@Xaris192 Holender...wpadka. Ale tym razem to mają przerąbane gdyż z powodu tej całej pandemii Marvel anulował 1/3-cią swoich projektów. Mało tego, sklepy z komiksami na terenie stanów są w większości zamknięte. Dodaj do tego bankructwo Diamond który nie może spłacić swoje długi i praktycznie przemysł stoi w miejscu. A digitalizacja komiksów nie pomoże gdyż cały pic polega na tym że ludzie kolekcjonują fizyczne numery z alternatywnymi okładkami.
poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 16:03   ja0lek
Nie polecam Czarnej Wdowy z tej listy. W mojej ocenie fabularnie i rysunkowo bardzo słabe.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
1

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z